Aranżujemy salon z elegancją!

przez | 16 marca 2022
Pokój dzienny to niesłychanie ważne wnętrze w każdym mieszkaniu. Tu odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną, a także podejmujemy gości. Istotne, by salon został wyekwipowany tak, żeby nie tylko pełnił role, do jakich jest przeznaczony, ale także cieszył oko dobrze przemyślaną aranżacją.

Planując salon, musimy przede wszystkim zastanowić się, jakie funkcje powinien on pełnić. Poza tym, iż będzie w nim miejsce przeznaczone do odpoczynku, to – zależnie

wyposażenie mieszkania

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com

od potrzeb – może też posiadać on część jadalną, czy służącą do pracy. Rzecz jasna inaczej będzie wyglądał pokój dzienny w domu jednorodzinnym, inaczej w mieszkaniu o niewielkim metrażu. Najbardziej komfortowy oraz łatwiejszy w aranżacji będzie duży, przestronny salon, jednak to nie znaczy, że jeśli rozporządzamy małym pomieszczeniem, nie można go funkcjonalnie wyekwipować. Istotnym fragmentem urządzenia salonu będzie także budżet, którym rozporządzamy. Nawet najlepsze projekty, w najwyższym stopniu niepospolite rozwiązania rozbiją się w zderzeniu z pieniężną faktycznością. Przeto warto zweryfikować, na co nas stać, korzystając z darmowego kalkulatora kosztów aranżacji salonu .

Co uczynić, by wykreować pokój dzienny, w którym każdy domownik znajdzie miejsce do wypoczynku? Na pewno trzeba wybrać takie sprzęty, które pozwolą na spełnienie jego kardynalnej funkcji, a więc funkcji wypoczynkowej. Kluczowym elementem wystroju wnętrza salonu jest więc praktyczna kanapa, lub też sofa, a nawet narożnik (komfortowe narożniki skórzane). Powinna ona zmieścić wszystkich mieszkańców, dobrze więc ażeby była sporych rozmiarów. W mieszkaniu, w którym jest więcej osób lub przyjmuje się sporo gości wspaniale sprawdzi się kanapa modułowa, której fragmenty możemy stosownie dostawiać czy odstawiać, w zależności od potrzeb. Dzisiaj praktycznie każdy producent mebli wypoczynkowych ma takie meble (skandynawska komoda) w swojej ofercie. Jasne jest, iż sprzęty dobieramy nie wyłącznie pod względem funkcjonalności, przeto jeśli podobają nam się nieduże sofy można z powodzeniem dobrać do nich fotele.

Wszelkiego rodzaju aranżacje sugerują, że przed sofą musi znaleźć się stolik kawowy. Aktualnie do wyboru mamy wiele różnych modeli. Stoliki mogą być bardziej fantazyjne albo wprost przeciwnie – czarujące naturalnością. Typowy stolik można zastąpić też dekoracyjną skrzynią, która dodatkowo pomieści jeszcze parę rzeczy. Zależnie od tego, jaki wystrój (zobacz lampy zewnętrzne) pomieszczenia wybierzemy, wybieramy do niego odpowiedni mebel. We wnętrzach klasycznych doskonale sprawdzą się meble dębowe.