W jaki sposób zaaranżować łazienkę tanio ale z polotem?

przez | 1 stycznia 2022
Każdy z nas chce, żeby jego mieszkanie było jak najmocniej wygodne i przytulne. Aranżujemy je odpowiednio, dbając o to, żeby każdy szczegół do siebie pasował. Tracimy pełno gotówki na remont, ściany, podłogi. Kolejnym elementem jest właściwe umeblowanie. Tak jak pokoje czy kuchnia nie stanowią dużego problemu, to co zrobić z łazienką?

Meble do niej są dość

łazienka

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

skromne, co zrobić żeby nabrała ona ciekawego charakteru? I jak na tym wszystkim nie splajtować?Podstawowym, ważnym czynnikiem w tym pomieszczeniu będą ściany i podłoga, bowiem to pod ich kolor należy udekorować wszystko. Dlatego tez należy uderzyć w prostotę, bazowe, schludne barwy, umożliwią nam dużą fantazję wtedy, kiedy będziemy nabywać meble łazienkowe. I na tym etapie należy zastanowić się, jaki rodzaj wnętrz nam najbardziej pasuje. Gdyż możemy postawić na nowoczesność, nabywając komplety mebli do łazienki w całości zrobione ze szkła i stali. To wbrew przypuszczeniom nie jest duży wydatek, niekiedy wystarczy zatrudnić szklarza, a rezultat będzie murowany. Pozwoli nam on zyskać dużo światła w środku, dlatego też tym mocniej się sprawdzi w ślepym pomieszczeniu. Jeżeli jesteśmy jednak bardziej zwolennikami przytulnych pomieszczeń, należy postawić na… antyki! Otóż w obecnych czasach, na właściwie każdej giełdzie mebli odszukamy bez problemu wszelkiego typu kredensy z początku poprzedniego wieku, które bez problemu przeobrazimy w meble łazienkowe. Trzeba tylko poprosić stolarza o wycięcie otworu na umywalkę. Dodatkowo ciekawy regał (solidny i mocny regał metalowy) na książki, może z łatwością pełnić funkcję szafki na przybory toaletowe.

łazienka

Autor: Thank you for visiting my page.
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jeszcze parę ładnych kwiatów, które preferują wilgoć i nie potrzebują za dużo światła. Można także nabyć gotowe komplety mebli w charakterze kolonialnym, które dadzą nam taki sam efekt co antyki, jednak będą znacznie kosztowniejsze.

Poza tym, jeżeli zdecydujemy się na taką klasykę, warto uprzednio zaopatrzyć się w antyczną wannę, lub po prostu taką stylizowaną. Można zakupić taką z drugiej ręki, zniszczona i ją przemalować, będzie to opcja tańsza, a efekt niepowtarzalny.
Odpowiednie meble łazienkowe są decydującym faktorem, który aranżuje cały wygląd naszego pomieszczenia. Nie koniecznie należy wydawać majątek na poszczególne części pokoju, starczą dobry pomysł i odrobina kreatywności. Jeżeli jednak mamy więcej pieniędzy, możemy nabyć po prostu gotowe komplety mebli do łazienki.