Dlaczego opłaca się korzystać z agencji pośrednictwa, gdy szukamy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

przez | 31 grudnia 2021
Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji prezentował się następująco, to znaczy kandydat idzie do siedziby firmy, w której chce pracować i zostawia tam swoje CV wraz z listem motywacyjnym. następnie następuje kolejna próba kontaktu z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni i pyta, czy już coś wiadomo odnośnie wyboru kandydata. Obecnie takie praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji przyjmuje wzorce zachodnie i to w wielu dziedzinach.

Curriculum vitae

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim podstawowym źródłem szukania zatrudnienia jest internet. To właśnie przez portale albo potykacz kredowy strony internetowe najczęściej wysyłamy aplikacje. Następnie oczekujemy na kontakt i zaproszenie na rozmowę. A następnie odzywa się do nas nie firma docelowa, lecz agencja pracy, jakiej zlecono poszukanie odpowiedniego pracownika, jak praca Lubin. Powyższy proces jest coraz bardziej powszechny na naszym rynku, nie jest pewnie tak rozwinięty, jak na zachodzie, ale to jedynie kwestia czasu – idealna dla ciebie praca w lubinie.

Jak bowiem pokazują sondaże, mamy wciąż pewnego rodzaju obawy, co do podejmowania pracy za pośrednictwem i zgadzanie się na różne oferty, przykładowo oferty pracy Piotrków Trybunalski: odnajduj oferty pracy piotrków trybunalski. Agencje zatrudnienia działają na zlecenie prywatnych przedsiębiorstw, jakie nie mają własnych działów HR, ani narzędzi, dlatego też nie są w stanie zrealizować dużych projektów na potrzeby rekrutacji. Nie ma wątpliwości, że zlecenie firmie zewnętrznej procesu rekrutacji, jest dla nich najodpowiedniejszym oraz wygodnym rozwiązaniem.

Nie muszą oni bowiem koncentrować własnych zasobów, przykładowo czas oraz energia na szukanie pracownika. Co więcej, otrzymując pracownika za pośrednictwem agencji, daje to gwarancje dobrze przeprowadzonego procesu rekrutacji, więc jest pewność, że taki kandydat będzie wybrany jak najbardziej właściwie.

Oczywiście, kandydat musi wiedzieć, że ubieganie się o zatrudnienie za pośrednictwem agencji niesie za sobą konkretne profity. Może bowiem liczyć na profesjonalną obsługę, bo takim procesem rekrutacji zajmują się wyuczone w tej dziedzinie osoby. Agencja stara się, aby kandydat znalazł dla siebie najlepsze stanowisko pracy, nawet jeśli nie dostanie etatu, o jaki się ubiega. Pośrednictwo pracy współpracuje z reguły z paroma klientami o zbliżonej profesji, przez co zawsze można zaproponować osobie szukającej pracy inny etat. Pośrednicy mają biura w wielu miastach, oczywiście większych, ale i mniejszych, jak praca Ciechanów (najbardziej aktualna praca Ciechanów).