Szalone aranżacje wnętrz

przez | 3 września 2021
Kiedy niekiedy mamy chętkę cokolwiek odmienić w swoim otoczeniu. Powodem takich przedsięwzięć nie muszą być jakieś praktyczne konieczności, choć rzecz jasna i tak bywa. Czasami jednak zwyczajnie znudził nam się dotychczasowy wystrój i pragniemy odmiany.

Sposobów mamy wiele; możemy przykładowo zmienić barwę ścian z błękitnego na olśniewającą białość. Do przemian mogą nas inspirować na przykład podróże lub muzyka jakiej słuchamy. Wakacyjny wyjazd do Portugalii bądź Hiszpanii może nas zmobilizować do metamorfozy wystroju na styl kolonialny, który właśnie charakteryzuje się bielą ścian. Innym istotnym składnikiem tegoż stylu będą żyrandole z wentylatorem. We wspomnianych państwach żyrandole z wentylatorem spełniają role funkcjonalne, natomiast w polskich warunkach klimatycznych przeważą walory estetyczne (choć i u nas zdarzają się letnie upały). Ale nikt przecie nie powiedział że musimy być za każdym razem i w każdym wypadku praktyczni, gdyby tak było życie stałoby się nie do wytrzymania.

Kwiatowe abażury od marki Sigma

Autor: Sigma
Źródło: Sigma

W swym mieszkania mamy pełną dowolność i możemy go zaaranżować (bądź też jego pojedyncze części) tak jak nam się podoba.

Zainteresował Cię ten wpis? Przejdź więc do następnego zagadnienia i czytaj (www.mata-ochronna.pl/mata-ochronna-silikonowa-na-biurko-i-stol) tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię zagadnieniach.

Tak wiec te osoby które lubią poszaleć i pójść własną drogą, mogą – mimo panujących tendencji do ujednolicania wnętrz – wprowadzić we własnym domu odrobinę szaleństwa, urządzając każde pomieszczenie indywidualnie, całkowicie odrębnie od drugich. I w ten sposób można by zaprojektować przykładowo sypialnię w nadmienionym już stylu z kolonialnym, natomiast dla równowagi pokój dzienny w nowoczesnym, postmodernistycznym stylu, gdzie przewodnim motywem ozdobnym będą dla przykładu kinkiety nowoczesne do salonu (), dopełnione nowoczesnymi meblami z metalu i szkła o bardzo ascetycznym wyglądzie.

Pomieszczeniem w którym raczej powinno zwyciężyć praktyczne rozwiązanie, będzie łazienka. Tam (z uwagi na często małą ilość miejsca), warto by lampa sufitowa do łazienki została tak dobrana, by pomieszczenie było dobrze oświetlone. Pozostałe sprzęty łazienkowe można dobrać podług gustu, mając na względzie iż jest to wnętrze w którym powinno być dość prosto utrzymać porządek. Nie wyklucza to jednakże ozdób w formie wielbłądów bądź kolorystyki przywodzącej na myśl pustynne piaski.