Dom w stylu folklorystycznym, czyli jakie dekoracje wybrać, by nieco ożywić charakter naszego domu

przez | 18 czerwca 2022
Folklorystyczny styl wyróżnia się wielością kolorów i wzorów – z tego też powodu jest często stosowany w tym celu, aby trochę ożywić wnętrze ponurego i szarego domu. Wzory sugerowane sztuką ludową sprawią, że będzie ono wyglądać na bardziej wesołe, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w samopoczuciu znajdujących się w nim osób. Jakie akcesoria opłaca się wybrać, aby wnętrze naszego domu zyskało bardziej żywy wyraz?

ogląd - mieszkanie

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

ElementamiAkcesoriami, na które należy zwrócić szczególną uwagę są meble. Warto więc zakupić wygodne pufy ekologiczne czy stoły wykończone folkowymi printami – utworzą one w domu wyjątkową, domową atmosferę, sprzyjającą pożytkowaniu czasu wolnego w rodzinnym gronie, idź na stronę. Co jest jednak najważniejsze, pufa folk ładnie wpasuje się nie tylko we wnętrza utrzymane w tym stylu, lecz również w bardziej nowoczesne lub klasyczne wystroje. Sprawi to, że nawet dom (zobacz montaż kotwy) utrzymany w zupełnie innym stylu może otrzymać dekoracyjny, folkowy detal, który wniesie do niego trochę bardziej wesoły nastrój. Dodatkowo pufy ekologiczne są zazwyczaj wykonywane z materiałów naturalnych, które są łatwe w pielęgnacji, co stanowi dużą zaletę dla osób kochających porządek.

wyobrażenie - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pufa folk czy stół z folkowym wzorem nie będą pasować do reszty naszego pomieszczenia, możemy kupić nieco mniej wyraziste detale. Godnym przemyślenia pomysłem są np. malutkie obrazki z folklorystyczną tematyką, umieszczone na jednej ścianie w postaci nietuzinkowej kompozycji. Możemy także wykorzystać doniczki do kwiatów, wykończone barwnymi printami, które są sugerowane ludową sztuką i naturą. Dodatki te nie będą zbyt intensywne, jednak zatroszczą o to, by wystrój domu troszkę się ożywił i nabrał bardziej radosnego wyrazu.
Jak widać wcale nie potrzeba wielkich zmian, by wpłynąć na zmianę wystroju naszego domu. Zwykle nawet najmniejszy szczegół może przynieść piękny efekt, jeżeli tylko właściwie go wybierzemy i ładnie zaaranżujemy na tle zwykłego wystroju pomieszczenia.