Jak wyekwipować pokój potomka – wyszukane pomysły, rady

przez | 17 czerwca 2022
urządzenie pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem. W większości wypadków pełni on parę funkcji równocześnie – jest alkową, miejscem zabaw, stąd jego aranżacja musi być odpowiednio przemyślana.
Identycznie ważne są więc dobór przeważającej kolorystyki, praktyczne meble, jak też umiejętne wkomponowanie w wystrój nietypowych, kształtujących fantazję fragmentów dekoracyjnych.

Trzymając się kilku nieskomplikowanych zasad z pewnością sprostamy temu wyzwaniu. Wybór kolorystyki, w której podtrzymany będzie pokój dziecka, ma newralgiczne przesłanie dla kolejnych działań aranżacyjnych. Kierujmy się rodzicielską przezornością i nie eksperymentujmy za bardzo z paletą kolorów. Pomieszczenie musi być przytulne, nie zaś wrzaskliwe. Zrezygnujmy z łączenia ze sobą nadzwyczaj kontrastowych odcieni. Fatygują one oczy, zaś w pomieszczeniach o niewielkim metrażu mogą być przytłaczające. Korzystniej sięgnąć po pastelowe kolory, które optycznie zwiększą powierzchnię jak też staną się idealnym tłem dla bardziej widocznych fragmentów wystroju, takich jak kolorowa szafa, kobierzec czy też łóżeczko. Miejmy na uwadze, iż w dekoracji wnętrz zachowanie wyczucia kolorystycznego warunkuje korzystny rezultat końcowy.
Biżuteria Cheetah

Autor: Drogerie Natura
Źródło: Drogerie Natura

Z zyskiem dla budżetu domowego będzie zaprojektowanie wystroju dziecięcego pokoju w ten sposób, aby – przy zmianie ledwo kilku detali – pozostał długie lata efektywny.

Doskonałym wyjściem będzie wybór modułowych mebli, jakie zapewniają stopniowe doposażanie wnętrza w nowe fragmenty. Mały stół do kreślenia z czasem będzie zastąpiony przez biurko mata silikonowa na stół z regulowaną wysokością itp.