Toaleta w nowoczesnym stylu i jej interesujące aranżacje

przez | 15 czerwca 2022
Umywalnia w stylu nowoczesnym powinna być przestronna. Dominuje w niej aranżacyjny minimalizm. Kiedy nie jest widna, ogromne tafle zwierciadeł optycznie zwiększają pomieszczenie. O klimacie toalety przesądzają płytki ścienne jak też podłogowe o nowoczesnym wyglądzie, które intrygująco odbijają światło oraz nadadzą całemu wnętrzu blasku.

łazienka z toaletą

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Ceramika sanitarna, poczynając od umywalki aż po wannę, cechuje się prostą, harmonijną linią. We współczesnej łazience parawany nawannowe (dużo interesujących rozwiązań) łączą się z metalowymi fragmentami. Wszystkie elementy wystroju umywalni nie przytłaczają wnętrza. Coraz chętniej stosuje się barwne umywalki bądź bidety, baterie łazienkowe, nawiązujące do mocnych kolorów ścian i podłogi – w tych przykładach. Istotne znaczenie ma światło, które przez użycie przeróżnych podejść wydobywa szczegóły a także uwydatnia proporcje wnętrza. Nastrój buduje też oświetlenie: techniczne reflektory, kinkiety (polecamy lampy salonowe nowoczesne) przy lustrze oraz halogeny sufitowe.

Nowomodny a równocześnie nastrojowy charakter podkreśli w łazience także światło ledowe ponad wanną. Umywalnia przyjemna, wiążąca się z naturą to miejsce w którym można zrelaksować się oraz wyciszyć. Łazienka w stylu eko kojarzy się z naturą. Panuje w niej harmonia aranżacyjna, która będzie służyć wyciszeniu i wypoczynkowi. Wykorzystanie tradycyjnych surowców, takich jak: drzewo, kamień, len lub tektura podkreślają wierność inicjatywy ochrony przyrody oraz mają wywoływać wrażenie bliskości z naturą. Dominują proste, umiarkowane w formie meble jak też delikatne, praktycznie niezauważalne wzornictwo. Typowym przymiotem stylu eko jest monochromatyczna paleta barw: rozbielona szarość, subtelna zieleń, przydymiony błękit bądź odcień surowego drewna.

Gdy pragniemy wprowadzić mocniejszy akcent, z pewnością sprawdza się barwy ziemi, brązowy albo zielony. Istotne znaczenie we wnętrzu ma też naturalne światło. W łazience ekologicznej nie ma miejsca na przeciwieństwa. Musi być prosta i „czysta”, chociaż nie szpitalnie sterylna. Ekologicznie znaczy naturalnie, toteż pojawia się skała, drewno jak też stonowane odcienie inspirowane naturą. Stąd okna często pozbawione są firanek, zasłon lub rolet. Do najchętniej stosowanych rozwiązań aranżacyjnych należą: podłogi z nieheblowanych, surowych desek (np. ze śladami po kornikach), wykładzina albo dywan z czystej wełny, maty z naturalnego kauczuku z przędzami juty.