Niewielki salon. Jaką sofę wybrać do niewielkiego mieszkania?

przez | 15 czerwca 2022
Jeżeli mamy małe mieszkanko, nie musimy od razu rezygnować z kanapy.
Jeśli mamy malutki salon, do którego pragniemy wstawić sofę, warto zakupić model sofy, jaki spełnia parę funkcji.

narożnik milano

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA

Grzejnik AFRO NEW

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Najlepiej, ażeby nie była tylko meblem do odpoczynku, ale także mogła zamienić się w miejsce do spania. Narożnik Milano z opcją spania będzie bezkonkurencyjny, gdy pojawi się konieczność zorganizowania kolejnego miejsca do snu . Wybierzmy więc narożnik rozkładany. Świetnie, jeśli będzie wyposażony w schowek na bieliznę – wówczas zdobędziemy dodatkową powierzchnię nie tylko na bety, lecz także dosyć pojemny składzik na inne rzeczy.
pomysł
Do niedużego salonu możesz też wybrać tapczano-półkę – kiedyś mebel ów był bardzo popularny, dzisiaj wraca do łask, lecz już w nowoczesnej formie. Można też poszukać w salonach meblowych systemu, który w dzień jest kanapą, pod wieczór kącikiem do pracy, zaś w nocy wygodnym posłaniem. Dobrym rozwiązaniem do małego mieszkania jest rozkładający się narożnik Milano z miejscem na pościel. Mebel ten pozwoli zyskać dużo miejsca i do wypoczynku, i do snu. A dodatkowo wypełni częstokroć trudny do wykorzystania kąt pokoju dziennego. Kolejnym pomysłem jest wybór tzw.

Chcesz odnaleźć coś innego na omawiany na tej stronie temat? Kliknij tutaj – ta użyteczna oferta niewątpliwie rzuci nowe światło.

kanapy modułowej, która pozwala na dowolność aranżacji. Sofa modułowa składa się z kilku mniejszych elementów, dzięki czemu można je zestawiać, rozsuwać jak też rozlokować według własnych potrzeb i upodobań.

Modułowa kanapa może zatem przeistoczyć się w kilka foteli, jedną kanapę bądź łoże. Wielu wytwórców oferuje w sprzedaży pojedyncze części, które możesz dowolnie łączyć a także w miarę potrzeby dokupować.