Jak dużo mogą zarabiać w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

przez | 2 października 2022
ProgRAMiści w naszym kraju mogą zarobić naprawdę wiele. Ich przeciętna pensja wynosi czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie dużo uwarunkowań, od jakich zależna jest ostateczna wielkość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, zaś taki, który posiada swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakie technologie są obecnie najbardziej korzystne finansowo – najbardziej opłacalne są Spring (15 tysięcy złotych) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo ciekawą opcją od dużej ilości lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 000 złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.
Programista zarabia odmienne kwoty w wypadku postaci kooperacji, tzn. pobiera trochę mniejsze kwoty w wypadku pracy zdalnej i jego zarobki odróżniają się od stopnia komplikacji. W obu przypadkach odmienność wynosi kilka tys. zł na miesiąc. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z faktu, że aktualnie panuje powszechne przeświadczenie, jako by nauka była trudna i długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim etacie, przy czym osoby zainteresowane mogą korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez różne serwisy internetowe.

Odwiedź autorskie www! Tam czeka na Ciebie kolejna fantastyczna porcja wiadomości na ciekawiący Cię wątek. Po dużo szczegółów kliknij w poniższy podany link.

W czasie tego typu bootcampu przygotowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.