Jak wybrać dobrą lodówkę, na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupu takiego urządzenia

przez | 14 września 2022
Jednym z ważniejszych sprzętów w domach i mieszkaniach są lodówki. W większości przypadków włącza się je do prądu i zwyczajnie działają, domownicy mogą sobie o nich przypomnieć jak będzie potrzeba rozmrożenia albo coś się zepsuje.

lodówka

Autor: Mae Catherine Melchor
Źródło: http://www.flickr.com
Lodówki nie należą do sprzętów, jakie kupuje się często, więc przed wyborem warto zastanowić się porządnie nad potrzebami i kupić takie urządzenie, jakie się sprawdzi w chwili obecnej, ale także będzie się sprawdzać za kilka lat, przykładowo jak powiększy się rodzina. Aspektów do zastanowienia się przy zakupie lodówki jest parę, choć niestety wiele osób może się kierować błędnymi kryteriami, co powoduje później niezadowolenie ze sprzętu. Jednym z najbardziej istotnych parametrów nie powinna być cena ani wygląd, ale wielkość lodówki. Jeśli się mieszka samemu, to niewielka lodówka whirpool powinna wystarczyć (na stronie Jednak jeżeli w domu jest kilkuosobowa rodzina, to z pewnością przydadzą się kolejne półki czy duży zamrażalnik. W takich przypadkach należy pokusić się jednak o większe urządzenie, mimo że chyba będzie trzeba za nie więcej zapłacić.

Bardzo istotną rzeczą przy wyborze lodówki powinna być jej energetyczna klasa, w skali kilkunastu lat używania większe zużycie prądu będzie się przekładać na sporą sumę straconą na opłatach. Obecne lodówki wyposażono w liczne ciekawe funkcje, bardzo dobrze oceniana przez licznych użytkowników jest przykładowo beko no frost.

chłodziarka

Autor: Candy Polska Sp. z o.o.
Źródło: Candy Polska Sp. z o.o.
Dzięki specjalnie zaprojektowanemu obiegowi powierza wewnątrz urządzenia chłodziarki mające tę technologię nie wytwarzają szronu w środku. Współczesne lodówki produkuje się w wielu różnych wersjach oraz rozmiarach, z jednymi drzwiami, dwoma oraz w wersji side by side. Lodówki jedno i dwudrzwiowe mają typową szerokość i głębokość, różnią się jedynie wysokością, za to lodówki side by side są dużo szersze, bo posiadają dwoje drzwi szklane otwieranych na obie strony. Coraz bardziej popularne stają się również lodówki electrolux do zabudowy (zobacz dodatkowe informacje na z nich w kolei sama lodówka zostaje schowana w ciągu szafek. Takie rozwiązanie jest praktyczne, bo taka lodówka w zasadzie w kuchni jest mało widoczna.