Jak odmienić mieszkanie na wiosnę?

przez | 10 października 2022
Żeby odmienić dom na wiosnę, nie trzeba od razu przeprowadzić drogiego, kapitalnego remontu. Możemy pokusić się o parę modnych dodatków, by szybko wprowadzić duże zmiany. Specjaliści uważają, iż nawet małe roszady w dekoracjach korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Na ogół wystarczy zmienić opatrzone ustawienie mebli, wymienić na lżejsze zasłony, powiesić kolorową grafikę na pustej ścianie.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Autor: www.dekoral.pl
Źródło: www.dekoral.pl

Po pierwsze: bawmy się kolorami. To niezawodny sposób na spektakularną zmianę. Najlepiej ograniczyć się do dwóch-trzech kolorów. W małych pokojach ładnie zaprezentują się jasne odcienie – delikatny szary czy tzw. brudna biel. Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią dobrze jest pokusić się o ciemniejsze barwy, lecz nie nasycone. Kolor najlepiej wygląda w formie dodatków – np. pledu. Na ścianach po prostu nam się szybko opatrzy. Polecane rozwiązania: kliknij to.

Zdajmy się na dekoracje ścienne: obrazy, plakaty lub mniej kosztowne, jednak tak samo interesujące naklejki. Swój wielki comeback świętują też tak długo niewidziane na salonach fototapety. Oczywiście w w lepszym wydaniu. To już nie są wyblakłe plaże czy górskie potoczki, a imponujące kolory i widoki oraz nowoczesne materiały i techniki druku. Dzisiaj, to prawdziwe dzieła sztuki, które potrafią zaskoczyć większość z nas. Słoneczny salon z oknami wychodzącymi na południe nie ogranicza nas, z całą pewnością kolory tapet nie ulegną wyblaknięciu nawet przez długi czas.w serwisie nota bene wrocław nota bene wrocławFototapety niesamowicie ożywią nasze pomieszczenia. Zobacz: więcej.

mieszkanie lofty

Źródło: flickr.com

Skoncentrujmy się na jednym, efektownym dodatku. Jeśli starannie to zrobimy, urządzimy nim całe wnętrze. Może to być np. olbrzymich rozmiarów zegar. Poduszek nigdy nie za wiele! Nie tylko wyganiają z domu nudę, lecz także dodają charakteru każdemu wnętrzu. Schowajmy na dno szafy stare poszewki i rozejrzyjmy się w poszukiwaniu nowych produktów do ozdobienia swojego domu! Zorganizujmy również domowy mini-ogródek na powitanie wiosny. Widok zielonej bazylii, rzeżuchy czy pietruszki wprawi nas w miły nastrój od rana. Ponieważ taka kompozycja nie tylko pięknie się prezentuje i smakuje, ale także obłędnie pachnie!