Najistotniejsze aspekty w trakcie aranżacji wnętrz. Odkryj uroki stylu skandynawskiego

przez | 3 września 2021
Dekoracja mieszkania nadaje mu unikalnego charakteru. Zaledwie kilka akcesoriów może spowodować, że nasze gniazdko zupełnie odmieni swoje oblicze.

Widelce bambusowe Bamboo M

Autor: house doctor
Źródło: http://www.bellemaison.pl
Jak zmienić oblicze swojego mieszkania?
Do zadania dekoracji swojego M-3 możemy podejść samodzielnie lub wesprzeć się profesjonalną dekoratorką. Kiedy zdecydujemy się na wariant nr 1, inspiracji możemy wypatrywać w sieci, telewizji czy czasopismach tematycznych. Wyróżniamy sporo stylów według których możemy zaaranżować nasz mieszkanie. Pomysły są wręcz nieskończone – od bezpiecznego minimalizmu aż do zwariowanego etno.

Przy urządzaniu pomieszczeń pamiętaj aby nie przekombinować – przykładowo jeśli Twoja ściana jest bardzo deseniowa, wtedy pozostałe detale muszą być bardziej stonowane, mieć jednolity deseń. Postaraj się nie zbierać niepotrzebnych gadżetów – wzbudzają one uczucie nieporządku i wyłącznie zbierają kurz. Wszystkie ramki bądź obrazy zamieszczaj na wysokości jaką stosują muzea – ok. 1,45 cm. Nie próbuj zapełnić wnętrza na siłę, w ten sposób także możesz osiągnąć wrażenie zagracenia. Nie myśl o syntetycznych roślinach, chociaż wyglądają się realistycznie to jednak do pomieszczenia nie wprowadzą powiewu rześkości. Jeżeli nie jesteś na siłach zabrać się aranżacji samodzielnie, zatrudnij sprawdzonego eksperta w tej dziedzinie.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tu? To oczywiście pokrewna tematyka, zatem niewątpliwie te artykuły również są warte zgłębienia.

By przekonać się czy dany aranżator wnętrz będzie nam się podobał, przejrzyj jego poprzednie rozwiązania zrobione dla innych klientów.

Unikalne wyposażenie do Twojego domu w duchu Skandynawii
Styl skandynawski to jasne wnętrza, proste formy, jeżeli cenisz sobie w okół siebie miejsce jest to stylistyka skierowana do Ciebie. Miesza w sobie nastrojowe wnętrza z chłodem rządzącym w Skandynawii. Ukochane barwy tego stylu to odcienie szarości, bieli bądź brązu. Ta stylistyka kładzie mocny nacisk na funkcjonalność i brak sztuczności. Ukochane dodatki? To ciepłe poduchy, kapy zrobione z wełny. Jeśli zależy Ci na unikatowym wyposażeniu mieszkania, obowiązkowo zapoznaj się z asortymentem House Doctor – piękne akcesoria. House Doctor to skandynawski producent, którego wyroby charakteryzują się elegancją, prostotą i nieskazitelnym wykonaniem. Z ich produktami zapoznasz się wyszukując w Internecie sklepy udostępniające meble (zobacz łóżko sypialniane z materacem) tego producenta.