Najistotniejsze aspekty w trakcie aranżacji wnętrz. Odkryj uroki stylu skandynawskiego

przez | 3 marca 2022
Dekoracja mieszkania nadaje mu unikalnego charakteru. Zaledwie kilka akcesoriów może spowodować, że nasze gniazdko zupełnie odmieni swoje oblicze.

Widelce bambusowe Bamboo M

Autor: house doctor
Źródło: http://www.bellemaison.pl
Jak zmienić oblicze swojego mieszkania?
Do zadania dekoracji swojego M-3 możemy podejść samodzielnie lub wesprzeć się profesjonalną dekoratorką. Kiedy zdecydujemy się na wariant nr 1, inspiracji możemy wypatrywać w sieci, telewizji czy czasopismach tematycznych. Wyróżniamy sporo stylów według których możemy zaaranżować nasz mieszkanie. Pomysły są wręcz nieskończone – od bezpiecznego minimalizmu aż do zwariowanego etno.

Przy urządzaniu pomieszczeń pamiętaj aby nie przekombinować – przykładowo jeśli Twoja ściana jest bardzo deseniowa, wtedy pozostałe detale muszą być bardziej stonowane, mieć jednolity deseń. Postaraj się nie zbierać niepotrzebnych gadżetów – wzbudzają one uczucie nieporządku i wyłącznie zbierają kurz. Wszystkie ramki bądź obrazy zamieszczaj na wysokości jaką stosują muzea – ok. 1,45 cm. Nie próbuj zapełnić wnętrza na siłę, w ten sposób także możesz osiągnąć wrażenie zagracenia. Nie myśl o syntetycznych roślinach, chociaż wyglądają się realistycznie to jednak do pomieszczenia nie wprowadzą powiewu rześkości. Jeżeli nie jesteś na siłach zabrać się aranżacji samodzielnie, zatrudnij sprawdzonego eksperta w tej dziedzinie. By przekonać się czy dany aranżator wnętrz będzie nam się podobał, przejrzyj jego poprzednie rozwiązania zrobione dla innych klientów.

Unikalne wyposażenie do Twojego domu w duchu Skandynawii
Styl skandynawski to jasne wnętrza, proste formy, jeżeli cenisz sobie w okół siebie miejsce jest to stylistyka skierowana do Ciebie. Miesza w sobie nastrojowe wnętrza z chłodem rządzącym w Skandynawii. Ukochane barwy tego stylu to odcienie szarości, bieli bądź brązu. Ta stylistyka kładzie mocny nacisk na funkcjonalność i brak sztuczności. Ukochane dodatki? To ciepłe poduchy, kapy zrobione z wełny. Jeśli zależy Ci na unikatowym wyposażeniu mieszkania, obowiązkowo zapoznaj się z asortymentem House Doctor – piękne akcesoria. House Doctor to skandynawski producent, którego wyroby charakteryzują się elegancją, prostotą i nieskazitelnym wykonaniem. Z ich produktami zapoznasz się wyszukując w Internecie sklepy udostępniające meble (zobacz łóżko sypialniane z materacem) tego producenta.