Co powiesz na szkło w aranżacji Twojego wnętrza? Zobacz, jakie możliwości gwarantuje ten niezwykle solidny i elegancki materiał

przez | 14 września 2022
Mity są zadziwiająco trwałe, ich pozycja jest niezwykle trwale zakodowana w naszym umyśle. Trzymamy je w pamięci i w późniejszym czasie bezrefleksyjnie je wywołujemy. Tak jest z pewnością w kwestii szkła w urządzaniu wnętrz. Na samo to słowo, każdy może pomyśleć, że to w końcu zbyt łatwo niszczący się materiał, że bez wątpienia się nie sprawdzi. A wynika to z tego, że ze szkłem zbyt często się spotkaliśmy. Zwyczajnie, każdemu coś kiedyś szklanego się zbiło, w ten dokładnie sposób myślimy o tym, jak o czymś kruchym, co z pewnością nie wypełni swojej roli w aranżacji wnętrz. Jak pokazują jednak przykłady, to nic innego, jak mit, który nie ma pokrycia w realnym świecie.

kuchnia

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Tego typu przekonania warto obalić, a najlepszym do tego sposobem będzie stosowanie szkła tam, gdzie byśmy o tym wcześniej nie pomyśleli.Będą to na przykład ściany, balustrady, schody lub blaty kuchenne. Szkło coraz częściej zwycięża z tradycyjnymi materiałami wykończeniowymi w nowoczesnych kuchniach, łazienkach, ale też pozostałych pomieszczeniach. Coraz więcej osób wybiera balustradę-ścianę ze szkła. Takie zastosowanie posiada mnóstwo zalet, a najważniejszą z nich jest otrzymanie ogromnych, gładkich tafli o jednolitej fakturze oraz unikalnych walorach estetycznych.

Otrzymane dzięki temu efekty wizualne zadowolą nawet najbardziej marudnych mieszkańców. Szklane pustaki oraz luksfery mogą być niezwykle praktycznymi ścianami działowymi. Są w stanie delikatnie przepuszczać światło, a równocześnie ukrywają co się za nimi dzieje. Skoro więc marzysz o oryginalnym podzieleniu przestrzeni, to zrobienie tego typu ścianki szklane będzie doskonałym rozwiązaniem. Otwartą na salon kuchnię jesteśmy w stanie oddzielić z przestrzeni szklanymi,

kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM

przesuwnymi powierzchniami. W takiej sytuacji żaden kuchenny bałagan nie jest przerażający, ponieważ w prosty sposób możemy go zasłonić.

W pozostałych sytuacjach inaczej, możemy to otworzyć, by powiększyć wnętrze i jednocześnie ułatwić korzystanie z niego bez żadnych problemów. Co więcej, dzisiejsze trendy w aranżacji wnętrz to także odważne i doskonale dobrane tworzywa wykończeniowe. Jeśli chodzi o zastosowanie szkła to idealnym wykończeniem ściany jest szybka z interesującą grafiką. A jeżeli szukasz kogoś kto pomoże Ci wprowadzić szkło do Twojego mieszkania masz możliwość wynająć firmę. Najlepiej znaleźć ją drogą internetową, wpisując w wyszukiwarce przykładowo szkło do kuchni Wrocław – zobacz szkło do kuchni.