Jak powinna prezentować się Twoja wyśniona jadalnia

przez | 9 lipca 2021
Jadalnia, miejsce spotkań w rodzinnym gronie, pomieszczenie – możemy zdecydowanie powiedzieć – reprezentacyjne naszego mieszkania. Wigilie Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, urodziny, imieniny, rocznice, przyjęcia komunijne, chrzciny i wszystkie inne zjazdy rodzinne – przeważnie większa ich część odbywa się właśnie tam. Aby mieszkańcom i naszym gościom było przyjemnie i wygodnie, dobrze jest ze szczególną uwagą zadbać o wyposażenie tegoż pomieszczenia.

obiad

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne najważniejszym sprzętem w jadalni jest stół. Najlepsze i najbardziej solidne z pewnością są stoły drewniane. Drewno prawidłowo zadbane może służyć nam przez dziesięciolecia. Może zdarzyć się tak, iż jeszcze nasze wnuczęta a nawet prawnuki będą nam urządzać 90 rocznicę urodzin przy tymże stole, jeżeli oczywiście dokonamy przemyślanego kupna. Dobierając stół do jadalni powinno się poprawnie obliczyć jego wielkość. Dookoła niego winno znajdować się co najmniej 50-80 centymetrów wolnego miejsca dla wygodnego przemieszczania się zarówno biesiadników jak też osób serwujących potrawy.

Jak wspomniałam, stoły drewniane są nader solidne, równocześnie ogromnie piękne, pasują praktycznie do każdego wnętrza. Jeśli z kolei chodzi o ukształtowanie stołu, wybierać można spośród: opływowych, kolistych, prostokątnych i kwadratowych. Tu pod uwagę należy wziąć układ naszej jadalni a również nasze osobiste upodobania. Miejmy jednakże na względzie, iż przy stole obłym i okrągłym posadzimy więcej biesiadników. Mają one charakter egalitarny – co jest wyjściem perfekcyjnym. Niemniej jednak stoły o kształcie prostokątnym jak i kwadratowym posiadają tę wartość, iż jesteśmy w stanie bez trudu zsunąć je w kąt w razie potrzeby powiększenia powierzchni jadalni.

kuchnia

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze warto postawić w jadalni? To zależy od wymiarów pomieszczenia oraz od tego, czy nasza jadalnia spełniać będzie jedynie swą podstawową funkcję, czy może będzie pomieszczeniem ogólnym. Być może zmieścimy stylowy kredens dostosowany do całościowego wystroju. Może u sufitu zawiśnie śliczny, bogaty żyrandol? Zobacz interesujące propozycje: zobacz stoły i ławy drewniane (zobacz stoły i ławy drewniane). Pomnijmy aczkolwiek aby zachować ostrożność. Dobrze, ażeby stół był w jadalni głównym meblem. Krzesła były wygodne, wymoszczone, a wyborne dania na stole i rewelacyjna atmosfera dookoła niego przyćmi wszelakie potencjalne niedoskonałości.