
Pętelki ręcznika odpowiedzialne są przede wszystkim za wchłanianie wilgotności. Najprzyzwoiciej sprawdzają się tu pętelki sporządzone z wysokiej jakości bawełny długowłóknistej. Znacząca jest także długość, również grubość pętelek. Im są cieńsze i gęściej utkane, tym ich skuteczność jest większa, a ręcznik charakteryzuje się wyższą chłonnością. (Ręczniki frotte) Materiał (narożniki tapicerowane) pod pętelkami służy magazynowaniu wilgotności. Wąskie pętelki wchłaniają wodę, jaka następnie wędruje do tkaniny pod nimi. W związku z tym podstawa ręcznika sporządzona jest zwykle z grubszych nici, by ręcznik porządnie chłonął i przechowywał wilgoć.
Jeżeli zaintrygowała Cię omawiana w niniejszym poście tematyka, zobacz treść na witrynie (https://iltex.pl/), którą najprawdopodobniej także uznasz za pomocną.
Ręczniki na plażę winny różnić się od tych stosowanych na co dzień w domu. Musi być większy od typowych ręczników. Jest to bardzo znacząca funkcja, gdyż często używamy go także jak koca. Otulamy się nim także po wyjściu z wody, więc jego wielkość zezwoli nam prędzej wyschnąć. Grubość ręcznika plażowego nie powinna być nazbyt duża. Ręcznik powinien przede wszystkim spełniać swoją zasadniczą funkcję, czyli absorbować wodę. Toteż im większa gęstość skręcenia ręcznika, tym przyzwoiciej.