Aranżacja pokoju dziennego z aneksem kuchennym

przez | 19 sierpnia 2022
Kuchnie w formie aneksu połączonego z pokojem dziennym to obecnie bardzo modne wyjście w nowych apartamentach. Utarła się już opinia, iż to rozwiązanie dla wnętrz o małym metrażu, jednak nie do końca jest to prawdą. Aneksy kuchenne zagościły też w planach dużych wnętrz, gdyż zdobyły sobie uznanie klientów, jako rozwiązanie nowoczesne, a jednocześnie sprzyjające wspólnemu, familijnemu spędzaniu czasu. W jaki sposób takie pomieszczenie zaaranżować, by było ładne oraz praktyczne zarazem?

mieszkanie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od tego, jaką przestrzeń razem zajmuje aneks wraz z salonem i jakie są twoje potrzeby, możesz pozostawić aneks oraz pokój dzienny jako jedno pomieszczenie bądź częściowo je od siebie oddzielić – np. ścianką, wysepką bądź barkiem. Aneks otwarty wspaniale sprawdzi się w apartamentach (zobacz skleposwietlenie.pl) o mniejszym metrażu, powiększając je optycznie i zapewniając poczucie przestrzeni. Zarazem zapełni część kuchenną naturalnym światłem, co będzie ważne zwłaszcza w tych mieszkankach, w których w części z aneksem nie ma okna. Otwarty aneks umożliwi ci też wydzielenie przestrzeni jadalnej.
Projektując aneks otwarty, zwróć szczególną baczność na ergonomiczność kuchni, czy będziesz mieć dość dużo miejsca naprzechowywanie oprzyrządowania kuchennego oraz zastawy? Czy będziesz posiadać wystarczającą przestrzeń roboczą do wygodnego przygotowywania potraw? Bierz pod uwagę miejsce konieczne na lodówkę, zlewozmywak, płytę grzewczą albo zmywarkę do naczyń. Pamiętaj także, że w pobliżu blatu roboczego winny znajdować się co najmniej dwa wolne gniazda elektryczne. Dwa wnętrza połączone w jedno dają wiele możliwości interesującej aranżacji. Musimy mieć na uwadze zachowanie jednego, łącznego stylu obydwu pomieszczeń, jednak wcale nie muszą one być do siebie podobne jak 2 krople wody.

Istnieje kilka możliwości, by odseparować od siebie aneks i salon nie tracąc przy tym poczucia przestrzeni, a przy okazji zyskując ponadprogramowe miejsce np. na składowanie sprzętu kuchennego czy przyrządzanie posiłków.
Wyspa. Docenisz ją, jeżeli uwielbiasz pichcenie wspólnie z rodzinką bądź znajomymi. Wysepka umożliwia bowiem swobodne roboty kuchenne wielu osobom jednocześnie. Wysepka w kuchni wprost zachęca do wspólnego gotowania oraz rozmów. Dzięki niej pichcenie staje się przyjemnością. Obecne rozwiązania technologiczne pozwalają na to, by częścią wyspy był np. zlew albo płyta grzewcza. Bez trudu znajdziesz również okap kuchenny do zainstalowania ponad nią.http://www.brumet.com.pl/oferta/regaly-nierdzewne.html > BRUMET – polecana stronaPodstawą wyspy mogą być szafy kuchenne albo płyty kartonowo-gipsowe, które pomalujesz. Wykończenie wnętrz zależy już tylko od ciebie (projekty i oferta na ).