Szkło w kuchni – skorzystaj z efektownego rozwiązania, jeśli planujesz remont

przez | 28 maja 2022
Jednym z fundamentalnych pomieszczeń każdego domu jest kuchnia. Wspólne śniadania, pieczenie świątecznych ciasteczek z maluchami czy długie, wieczorne rozmowy to tylko niektóre z rzeczy, jakie w niej robimy. Aby odpowiednio służyła oraz była użyteczna, musimy pomyśleć o należytych meblach, a także o wykończeniu kuchni, a przede wszystkich o ścianach.

Szklany blat

Autor: local louisville
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle docenianym teraz rozwiązaniem są panele szklane, jakie znakomicie zastępują powszechnie stosowane do tej pory płytki oraz mogą zapewniać jeszcze lepszy rezultat estetyczny. Zobacz sama: Panele mają wiele atutów, nie tylko wspomnianą wyżej dekoracyjność. Są nad wyraz funkcjonalne, co doceni każda pani domu lubiąca szykować jedzenie dla całej rodziny. W czasie gotowania trudno jest ustrzec się przed plamami oraz zabrudzeniami, zwłaszcza gdy gotujemy sos spaghetti bądź zamierzamy zmiksować zupę krem.

Bałagan zrobi się również wtedy, gdy do kuchni przychodzą smyki. Nie chcemy ich przeganiać, a jednocześnie nie uśmiecha nam się sprzątanie po wspólnym gotowaniu. Panele szklane są niebywale proste w czyszczeniu, zatem już nie spędzimy w kuchni kilku godz. na szorowaniu kafelków.

Jeśli taka tematyka Cię intryguje, to kliknij ten link, gdyż bardzo zbliżone treści publikuje właśnie ten serwis (http://www.sklep.kunszt.pl/lozka-metalowe-c-1.html). On też jest wart uwagi.

Starczy wytrzeć je szmatką. Kolejnym walorem niniejszego rozwiązania jest możliwość wyboru spośród rozmaitego typu szkła, w tym szkła bezbarwnego, matowego lub lakierowanego – zobacz też Można także wybrać szkło z nadrukiem pasującym do wystroju naszej kuchni albo postawić na ulubiony krajobraz, jakim odtąd codziennie będziemy mogli cieszyć nasze oczy.

Oprócz tego szkło na ścianie daje odczucie lekkości, co jest ważne nade wszystko w małych kuchniach, gdzie mamy naprawdę niedużo przestrzeni. Wybierając do tego jaśniejszy motyw szkła będziemy mieć przyjemnie urządzoną kuchnię, w której będziemy chętnie przyrządzać posiłki albo po prostu rozkoszować się wolną chwilą przy kubku ulubionej herbaty. Szkło jest odporne na zabrudzenia i zarysowania, ale zawsze dobrze jest wzmocnić je folią czy siatką albo zainwestować w szkło hartowane.

W kuchni można wykorzystać nie tylko szklane panele, lecz również szklane blaty na stołach – szklane blaty w ofercie. Wyglądają tak samo efektownie, co panele, a do tego nie przytłaczają pomieszczenia, jak mogą to robić stoły z drewna. Dają wrażenie wyjątkowo lekkich, a jednocześnie są eleganckie, dlatego będą znakomitym dodatkiem do urządzanego wnętrza.