Jak uniknąć błędów przy urządzaniu łazienki?

przez | 8 kwietnia 2022
W małym czy w dużym mieszkaniu, aranżacja łazienki może stanowić problem. Wybór na rynku jest tak duży, że łatwo zagracić niepotrzebnymi sprzętami nawet sporą. Jakich błędów w aranżacji należy unikać, aby z łazienki korzystać swobodnie i z przyjemnością?

umywalka

Źródło: pixabay.com
Szafka z umywalką to świetny sposób na zaaranżowanie miejsca pod umywalką, a jednocześnie zdobycie przestrzeni na detergenty czy inne przedmioty przydatne w łazience, które mogą być ukryte i nie szpecić aranżacji. Zestawy mebli łazienkowych powinny być dopasowane do kafelek i tworzyć z nimi spójną całość. Jeżeli kafelki są w intensywnym kolorze lub wzorzyste, warto postawić na stonowaną kolorystykę, aby wnętrze nie było przeładowane wzornictwem, fakturami i kolorami – . W niedużych metrażach, znakomicie sprawdzą się kolory ziemiste i połyskując kafle, odbijające światło.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, to w tym miejscu znajduje się notka z serwisu, która także ma niezwykle ciekawe dane na prezentowany tutaj temat.

Tym sposobem zyskamy optyczne powiększenie pomieszczenia. Natomiast kolory ciepłe, matowe wzory, mogą spowodować, iż łazienka jeszcze się skurczy.

łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmieszczenie rzeczy w łazience jest bardzo ważne. W przypadku różnego rodzaju sprzętów, powinniśmy brać pod uwagę, że mogą ulec zniszczeniu pod wpływem wilgoci. Jeżeli nie uwzględnimy tego w projekcie, może się później okazać, że żeby dostać się do zepsutej pralki, demontażu będzie wymagała np. szafka z umywalką. Zestawy mebli łazienkowych muszą zawierać odpowiadającą potrzebom domowników ilość szafek oraz półek na kosmetyki, ręczniki oraz sprzęt przechowywany w łazience. Podłoga w łazience powinna być antypoślizgowa, gdyż nawet najlepiej wyglądające płytki o dużej śliskości nie wynagrodzą kontuzji, które możemy ponieść, gdy staniemy na ich mokrej powierzchni. Szafki i półki powinny pozwalać na swobodne ruchy i otwieranie, zostawiając miejsce do przemieszczania się. W innym przypadku mogą także być przyczyną kontuzji i stłuczeń. Montaż luster dzielonych, oświetlanych z góry sprawia, że człowiek nie może się swobodnie przeglądać, a obraz może być nieostry. Dlatego w łazienkach lepiej sprawdzą się tafle lustrzane jednolite, oświetlane z dwóch stron, które pozwalają swobodnie się przeglądnąć, zrobić makijaż lub fryzurę. Złe światło w łazience może sprawiać, że wykonywany przy nich makijaż będzie zbyt wyrazisty, gdyż nieodpowiednie światło przekłamuje przeczyste natężenie koloru nałożonego pudru lub cieni do powiek. Barwa światła przy takim lustrze musi być jak najbardziej zbliżona do naturalnego odcienia.