Styl retro: popularny nie tylko w modzie, ale również w naszych wnętrzach

przez | 3 września 2021
Kredens był przez wiele lat najważniejszym meblem w polskich kuchniach. Wraz z upływem lat został wyparty przez coraz bardziej nowoczesne meble kuchenne. Obecnie znowu jest coraz bardziej na czasie. Kredens można zaliczyć do tych typów umeblowania, które są modne od bardzo dawna. W dawnych czasach były niezwykle modne, można je było napotkać niemal w każdym wnętrzu, czy w domu. Wraz z biegiem czasu jednak, kiedy metraż naszych nieruchomości zaczął się pomniejszać, kredens stawał się coraz mniej modny, aż w końcu niemalże zniknął z naszych domów.

kredens

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Od dłuższego czasu znowu zaczyna wracać do łask.

Sprawdź, co opublikowano w najnowszym wpisie (https://sklep.cristalstone.pl/) – to także dotyczy takiej samej tematyki, więc zapewne także Cię zaciekawi.

Jest naprawdę chętnie stosowany do zagospodarowania kuchni w rustykalnym oraz prowansalskim stylu. Coraz częściej trafia także do kuchni urządzonych bardzo w sposób nowoczesny. We wszystkich będzie się to mogło sprawdzać wręcz świetnie. Jego moda wynikała i nadal wynika oczywiście z faktu, że jest on dość pojemny. Zmieści się w nim naprawdę bardzo duża ilość koniecznych w każdej kuchni przedmiotów. Moda na kredensy https://www.kanownik.pl/791,Kredensy.html sprawiła, że najczęściej ustawiamy je nie w kuchniach, ale też w salonach.

Kredens kuchenny ma określoną budowę. Każdy składa się z dwóch części: dolnej oraz górnej. Część górna to bardzo często drzwiczki z elementami szklanymi. Bez trudu obie części warto od siebie rozłączyć i potraktować jako dwa odrębne meble. Teraz bardzo często napotykamy konkretnie takie zastosowanie kredensów. Sporo osób jest zdecydowana użytkować w kuchni tylko część górną. Dodając do niej odpowiednie uchwyty można ją zawiesić na ścianie.

Warto w niej postawić piękną, starą porcelanę. Część dolna będzie mogła pełnić kilka, całkiem od siebie odmiennych zadań. Sprawdzi się dobrze jako szafka do przechowywania bielizny pościelowej, i jako szafka na buty. Możliwości ustawienia kredensu kuchennego jest naprawdę bardzo sporo. To, w jaki sposób go będziemy wykorzystywali zależy tylko i wyłącznie od naszej pomysłowości. Moda na kredensy sprawia, że producenci mebli włączyli je do własnej oferty . Mimo wszystko mocno cenione są stare, często zdobyte na targach ze starociami kredensy które jeszcze pamiętają czasy naszych babć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*