Styl retro: popularny nie tylko w modzie, ale również w naszych wnętrzach

przez | 3 listopada 2022
Kredens był przez wiele lat najważniejszym meblem w polskich kuchniach. Wraz z upływem lat został wyparty przez coraz bardziej nowoczesne meble kuchenne. Obecnie znowu jest coraz bardziej na czasie. Kredens można zaliczyć do tych typów umeblowania, które są modne od bardzo dawna. W dawnych czasach były niezwykle modne, można je było napotkać niemal w każdym wnętrzu, czy w domu. Wraz z biegiem czasu jednak, kiedy metraż naszych nieruchomości zaczął się pomniejszać, kredens stawał się coraz mniej modny, aż w końcu niemalże zniknął z naszych domów.

kredens

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Od dłuższego czasu znowu zaczyna wracać do łask. Jest naprawdę chętnie stosowany do zagospodarowania kuchni w rustykalnym oraz prowansalskim stylu. Coraz częściej trafia także do kuchni urządzonych bardzo w sposób nowoczesny. We wszystkich będzie się to mogło sprawdzać wręcz świetnie. Jego moda wynikała i nadal wynika oczywiście z faktu, że jest on dość pojemny. Zmieści się w nim naprawdę bardzo duża ilość koniecznych w każdej kuchni przedmiotów. Moda na kredensy https://www.kanownik.pl/791,Kredensy.html sprawiła, że najczęściej ustawiamy je nie w kuchniach, ale też w salonach.

Kredens kuchenny ma określoną budowę. Każdy składa się z dwóch części: dolnej oraz górnej. Część górna to bardzo często drzwiczki z elementami szklanymi. Bez trudu obie części warto od siebie rozłączyć i potraktować jako dwa odrębne meble. Teraz bardzo często napotykamy konkretnie takie zastosowanie kredensów. Sporo osób jest zdecydowana użytkować w kuchni tylko część górną. Dodając do niej odpowiednie uchwyty można ją zawiesić na ścianie.

Warto w niej postawić piękną, starą porcelanę. Część dolna będzie mogła pełnić kilka, całkiem od siebie odmiennych zadań. Sprawdzi się dobrze jako szafka do przechowywania bielizny pościelowej, i jako szafka na buty. Możliwości ustawienia kredensu kuchennego jest naprawdę bardzo sporo. To, w jaki sposób go będziemy wykorzystywali zależy tylko i wyłącznie od naszej pomysłowości. Moda na kredensy sprawia, że producenci mebli włączyli je do własnej oferty . Mimo wszystko mocno cenione są stare, często zdobyte na targach ze starociami kredensy które jeszcze pamiętają czasy naszych babć.