Urządzanie kuchni – jakie rozwiązania są dzisiaj najbardziej modne i gwarantują atrakcyjny efekt?

przez | 3 września 2022
Kuchnia jest absolutnie jednym z najistotniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Współcześnie, popularne są kuchnie w aneksie, czyli połączone z salonem, co daje możliwość na znakomite wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jednakowoż, jednocześnie kuchnia została wystawiona na widok potencjalnych gości, musi więc zostać odpowiednio urządzona. Powinna stać się kompilacją atrakcyjności i funkcjonalności, a jednocześnie zostać sprytnie zagospodarowana, ponieważ polskie kuchnie przeważnie są niewielkie. Które rozwiązania są dzisiaj najbardziej powszechne?
Przede wszystkim, ciągle królują różnego rodzaju kafelki.

Płytki ceramiczne z kolekcji Mash, marki Ceramic

Autor: Ceramic
Źródło: Coram Poland Sp. z o.o.
Dlaczego? Zapewniają naprawdę ciekawy rezultat wizualny, a jednocześnie nie nastręczają żadnych kłopotów w czasie sprzątania. Wszystkie zabrudzenia mogą bowiem zostać nadzwyczaj szybko usunięte. Godne polecenia są zwłaszcza kafelki opoczno, jakie nie tylko doskonale się prezentują, ale też cechują się niezwykle wysoką jakością. W dodatku, w kuchniach najczęściej montowane są płytki ścienne. Osłaniają one ściany przed plamami, które czasami powstają w czasie gotowania. Dobrze jest je montować w sąsiedztwie użytkowanej kuchenki. Czytaj na temat: .

Płytki są współcześnie proponowane w bogatej kolorystyce i wielu rozmiarach, dlatego niezależnie od indywidualnych wymagań, na pewno znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. Ponadto, w kuchniach coraz częściej stosowane jest też drewno podłogowe. Wygląda niezwykle elegancko. Jego największą zaletą jest fakt, że ta sama podłoga może zostać położona w salonie, co zapewnia harmonię stylistyczną. Należy jednakowoż pamiętać, że drewno wykorzystywane w kuchni musi cechować się wysoką wytrzymałością i być odpowiednio zaimpregnowane. Sprawdź więcej: nowoczesne poolspa.

Bardzo dużą popularnością charakteryzują się kuchnie (inwencja-meble.wroclaw.pl/) urządzane w stylistyce skandynawskiej. Przeważają w nich białe meble, zrobione z drewna, wyróżniające się prostą, bezpretensjonalną formą. Meble tego rodzaju można nabyć chociażby w IKEI. Ten sklep jest też przydatną inspiracją dla wszystkich osób, które szukają interesujących pomysłów na urządzenie swojej kuchni. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem są tapety ścienne lub specjalne naklejki. Wiele osób decyduje się też na pokrycie ściany farbą tablicową, na jakiej można pisać kredą.