Patelnia – bardzo przydatne urządzenie w każdej kuchni. Przekonaj się z czym to się je!

przez | 4 marca 2022
Patelnia jest to naczynie, które będzie konieczne w każdej kuchni. To urządzenie w jakim przygotowuje się niebywale wiele wszelkich potraw. Oczywiście jest dość wiele różnorodnych patelni, jakie podzielone są ze względu na materiał z którego jest wytworzona, ze względu na jej przeznaczenie jak i sam typ patelni. Rozpocznijmy od prostej wiadomości : Jakie będą rodzaje patelni?

Otóż bywają 3 główne typy: patelnia klasyczna, patelnia głęboka a także do grilowania. patelnia stalowa klasyczna charakteryzuje się tym, iż będzie to okrągłe naczynie ze spłaszczonym dnem oraz niskimi brzegami. Patelnia głęboka, będzie wyjątkowo podobna do patelni klasycznej z tym, iż jej brzegi będą zdecydowanie wyższe. Prócz tego spora ilość patelni głębokich będzie dopasowana do gotowania na płytach indukcyjnych. Natomiast patelnie do grilowania nie posiadają konkretnie wyznaczonego formatu (będą patelnie kwadratowe, prostokątne albo okrągłe), tymczasem posiadają jedną znaczącą różnicę, jaka odróżnia je spośród innych rodzajów. To znaczy posiada ona na dnie naczynia rowki, wybrzuszenia albo kratkę dzięki czemu do smażonej potrawy od spodu dostaje się powietrze. Ów typ przygotowywania potraw będzie bardzo zdrowy, gdyż nie potrzeba dodawania tłuszczu a w dodatku cały tłuszcz z potrawy zostaje wytopiony. Dlatego jeżeli ktoś nie posiada ogrodu, w którym mógłby rozpalić grilla to patelnia do grilowania musi spełnić oczekiwania. Warto także wpsomnieć o tym, że są patelnie o profesjonalnym przeznaczeniu, które wyprodukowane będą w taki sposób, aby przygotować dzięki nim 1 typ dań. Do danych patelni można zaliczyć patelnie do jajek, naleśników, ryb albo racuchów.

patelnia

Autor: Scanpan
Źródło: Scanpan

Patelnie również dzielimy ze względu na surowiec z którego była zrobiona. I tak: patelnia może być wyprodukowana z aluminium, żeliwa, stali, miedzi oraz tytanu.

Jeżeli nie wiesz, gdzie wyszukać potrzebne Ci wiadomości, to kliknij ten link. Szczerze zalecam ten tekst (https://www.winnicadwiegranice.pl/) każdemu, kto pragnie mieć niebanalne źródło informacji.

Najpopularniejsza bywa patelnia stalowa, jaka jest niebywale trwała i wyjątkowo komfortowo się na niej gotuje. Patelnia stalowa dość równomiernie się rozgrzewa przez co gotowanie na niej jest radością. Renomowane będą patelnie stalowe demeyere, jakie bywają bardzo cenione, zwłaszcza w knajpach.