Niezastąpione dekoracje mieszkania i domu. Uchwyty do mebli nisko cenionym dodatkiem w meblach kuchennych

przez | 9 lipca 2021
Zazwyczaj dobieramy meble do danego wnętrza. Funkcjonalność mebli różni się i ma inne przeznaczenie w pokojach, a inne w kuchniach. Różnica jest zasadnicza, bowiem meble kuchenne muszą wytrzymać większe obciążenia eksploatacyjne. Przeważnie na takie obciążenia wystawione są uchwyty do mebli. Dotyka się je kilkanaście razy częściej niż pokojowe i wystawiane są na większe uszkodzenia mechaniczne. Zatem istotne jest, aby posiadały wysoką jakość wykonania. Będą wówczas służyć nam długo i bezawaryjnie.

kuchnia

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku jest spory wybór uchwytów od klamek do gałek. Oczywiście i w tej branży są nowe kolekcje, jakie zmieniają się sezonowo. Mamy zatem możliwość wyboru spośród tłumu kolekcji interesujących uchwytów. Ciekawą ofertą są uchwyty stworzone na styl retro, a więc z dodatkami wykonanymi z masy perłowej. To niesamowite artystyczne dodatki do kuchni, jakie nadają unikatowy charakter pomieszczenia. Niewątpliwie wszystko uzależnione jest od nas, ponieważ nie każdy jest na tyle śmiały, by umieścić tak niebanalne akcesoria w swym mieszkaniu. Najczęściej projektanci radzą, by używać uchwyty uniwersalne, jakie zawsze będą odpowiednie do różnych styli kuchennych.

Nie wahaj się – w szukaniu interesującego Cię wpisu kontynuuj klikanie w następne linki. W końcu z pewnością odnajdziesz coś fajnego.

klamki

Autor: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com

Wymiana uchwytów musi następować wówczas, gdy będą one zużyte. Niestety nierzadko bywa, że nie wymieniamy uchwytów z jasnej przyczyny, nie zwracamy na nie uwagi, bowiem są niewielkim detalem dekoracyjnym. Ładne uchwyty są zdobieniem i uzupełnieniem całości mebli, dlatego ich dobry stan jest równie istotny, jak szafka czy inne meble – przejdź na stronę.

Uchwyty, jak wspomniano, to dodatek zdobniczy, niemniej zasadniczo są częścią użytkową. Przed kupnem warto przypatrzyć się nim, czy będą dobrze leżeć w dłoni i czy nie są zbyt wielkie. Niesłychanie wygodnym rodzajem uchwytów są tzw. uchwyty wpuszczane. Wmontowane są we frontach drzwiczek i stanowią całość z szafką lub szufladą. Prostota obsługi przekonuje do kupna. Dysponują sporą odpornością na czynniki mechaniczne, takie jak uderzenia czy zadrapania. Na pewno sprawdzą się w każdej kuchni, a różne rodzaje i kolory ułatwiają dobór.
Dekoratorzy podkreślają jedną, ważną sprawę, im oszczędniejszy uchwyt tym lepiej przedstawia się na przodzie mebla. Surowe kuchenne meble (gotowe projekty kuchni pod zabudowę) z minimalistycznymi uchwytami tworzą niezwykłą całość, natomiast meble klasyczne znakomicie wyglądają z uchwytami relingowymi.