W jaki sposób mądrze inwestować własne pieniądze, aby pomnażać majątek osobisty?

przez | 3 marca 2022
Dobrą metodą zarabiania pieniędzy jest inwestowanie w akcje. Trzeba jedynie poznać w jakiego typu spółki inwestować. Każdy bez wyjątku skuteczny inwestor ma niewątpliwie własny sprawdzony sposób wyboru giełdowych spółek do portfela. Opłaci się poznać przynajmniej część ciekawych porad, aby się kierując nimi efektywnie zainwestować pieniężne środki.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba z tego powodu inwestować w firmę, która zarabia oraz nie ponosi strat. Bowiem kierunki na akcyjnej giełdzie ekspresowo się nie zmieniają. Należy kupować akcje spółek, które potrafią powiększać swe dochody nawet w trakcie kryzysu. Doskonałym na to przykładem są akcje PGE oraz akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek giełdowych wykazywała wzrostową tendencję nawet w dobie kryzysu gospodarczego. Jednakże jest niewiele tego typu spółek, które potrafią rozwijać się jak też powiększać swe zyski nawet wówczas, gdy cała gospodarka światowa boryka się z kłopotami.

Trzeba omijać spółki (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowy-menedzerskie-a-ubezpieczenia-zus), wypłacające dywidendę większą od wygenerowanych zysków. Dosyć często się zdarza, że zarząd spółki akcyjnej zwiększa wypłacaną dywidendę, aby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem się zaciąga nawet kredyt, żeby opłacić taką operację. Aktualnie polityka dywidendy w PGE zakłada wyłożenie na ten cel 50% zysku skonsolidowanego netto. Akcje PGE są z tego powodu odpowiednio zabezpieczone. W bardzo ciekawym miejscu jest w danym czasie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów ma od paru dni kurs wzrostowy – .

Podobnie wyglądają akcje ENERGA – sprawdzone informacje. Dobrze jest jeszcze raz powiedzieć, że nie należy nabywać akcji w spadkowym trendzie w nadziei, że nurt odwróci się. Jednostkowy wyjątek od takiej reguły nie jest w stanie pokryć strat z innych licznych pomyłek. Nie warto też

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

nabywać tanich akcji. Fakt, że akcje są tanie, nie znaczy, że należy je zakupić. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie powinien być powodem zakupu. Często się zdarza, że tanie akcje potrafią jeszcze bardziej potanieć. A te z wysoką ceną są w stanie wyraźnie podrożeć.

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w akcyjne spółki trzeba wystrzegać się spółek wyraźnie zadłużonych. Ponieważ takie spółki mogą wpaść w finansowe problemy. Należy także unikać spółek akcyjnych, które często emitują nowiutkie akcje. Czasem spółka wypuszcza nowe akcje, aby zdobyć nowiutkie pieniężne środki niezbędne na rozwój. Z każdą taką operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co bezspornie pociąga za sobą cenę akcji. Inwestowanie na giełdzie akcyjnej wymaga sporego zaangażowania jak również wiedzy.

Opłaca się wobec tego ze szczególną uwagą czytać jakiekolwiek opinie jak też śledzić sytuację gospodarczą państwa i wybranej akcyjnej spółki. Tylko tak da się efektywnie pomnożyć swój majątek.