Co to jest dekretowanie e-faktur?

przez | 6 sierpnia 2021
W epoce komputeryzacji e-faktura jest normalną konsekwencją przekształceń, które następują w życiu społecznym. Elektroniczne faktury możemy spotkać już w nieomalże każdej dziedzinie gospodarki.
Wynika to z dobrodziejstw, jakie niosą za sobą e-faktury, zatem ochrona otoczenia, szybsze rozrachunki z petentem, łatwość wytwarzania jak też przesyłania faktur.

E-faktury zapewniają firmom oszczędności, dlatego większość firm rezygnuje całkowicie z klasycznych, papierowych dokumentów ewentualnie będą one płatne. Oprócz tego standaryzacja regulacji z dnia 1.01.2011 r., daje możność zastosowania tej opcji zgodnie z przepisem.
księgowy

Autor: European Commission DG ECHO
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawa mówi wyraźnie, w jaki sposób musi opisana być faktura elektroniczna, która w rozumieniu ustawy jest dowodem rachunkowym.

Interesuje Cię ten wątek? Jeśli tak, to pod tym hiperłączem (http://www.trenerzy.pl/szkolenia/zarzadzanie-projektami/) znajdziesz podobne interesujące informacje, których nie stracisz z pamięci długo.

Na fakturze powinno zaleźć się stwierdzenie sprawdzenia oraz jego klasyfikacja, a co więcej kategoria opisania w księgach rachunkowych. Cała procedura nastręcza dużego nakładu pracy działu księgowości danego przedsiębiorstwa, stąd zwykle stosowane są akceptowalne uproszczenia, na jakie zezwala ustawa o rachunkowości w kwestii e-faktur. Dużym uproszczeniem przy dekretacji faktur jest wdrożenie w przedsiębiorstwie własnych strategii, czyli przykładowo komputerowego spisywania wszystkich dokumentów elektronicznych w systemie księgowo-finansowym. warunkiem wykorzystania podobnego rozwiązania jest jego dokładne opisanie w polityce księgowości.

Tylko postępując zgodnie z wymienionymi wyżej regułami dekretacja faktur odbędzie się zgodnie z wszelkimi warunkami. Dlatego też właściwie każde przedsiębiorstwo posiada dzisiaj specjalny program rachunkowy.