Na co zwracać uwagę wybierając biuro rachunkowe?

przez | 26 lipca 2021
Decyzja o doborze biura rachunkowego wiąże biznesowych partnerów na długo, dlatego istotne jest, aby wybór był doskonale przemyślany.
Zakres prac księgowych świadczonych przez biura rachunkowe jest przeważnie podobny, bowiem wypływa on z wymogów prawa: jest nim rachunkowość podatkowa i obsługa kadrowa.

agencja

Autor: Rod Raglin
Źródło: http://www.flickr.com
Poniektóre biura rachunkowe w Olsztynie próbują jednakże zwiększyć obowiązkowy zakres o księgowość (zobacz programy do wystawiania faktur) finansowo-zarządczą, dając przedsiębiorcom na miarę ich wymogów, możliwość pełnego wglądu w formę finansową Przedsiębiorstwa. Jeśli mamy wyjątkowe wymogi, powinniśmy je już wcześniej omówić, albowiem to, co nam wydaje się oczywiste, dla biura księgowego może takie nie być.

Z pewnością nie spełni naszych oczekiwań biuro rachunkowe, z którym kontakt będzie ograniczony, sprowadzający się do pośrednictwa firmy kurierskiej. Wówczas nie możemy zadać księgowej ważkich dla nas pytań jak też skonsultować z nią bieżących i przyszłych kwestii. Czy rozmiar biura rachunkowego ma znaczenie ? W teorii każde profesjonalnie biuro księgowe (jeśli poszukujesz biura księgowego w stolicy, sprawdź firmy z lokalizacji warszawa mokotów) powinno świadczyć usługi na podobnym poziomie. Jednak w praktyce mogą tu powstać pewne różnice, istotne z punktu spostrzegania klientów. W dużym biurze rachunkowym klient, pośród wielu innych tam obsługiwanych, będzie w wyższym stopniu anonimowy. Natomiast, ze względu na potencjalnie szeroką specjalizację, zaproponowane mogą zostać klientowi komplementarne usługi, wykraczające poza typową rachunkowość, takie jak dla przykładu kredyty lub ubezpieczenia.

Małe biuro rachunkowe tworzy z pewnością bliższą relację z klientami. Jednakże to jakiego rodzaju biuro wybierzesz, zależy także od tego czy mieszkasz w dużym mieście czy w małej miejscowości.