Jak sprawnie napisać deklarację PIT oraz czy możemy sobie jakoś w tym pomóc?

przez | 26 lipca 2021
Oświadczenia podatkowe musimy składać wszyscy niezależnie czy osiągamy jakiekolwiek dochody, czy nie. Należy to zrobić do ostatnich dni kwietnia, aby nie mieć żadnych problemów z US.

aplikacje mobilne
internet

Autor: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Źródło: http://www.flickr.com
Można by to zrobić naturalnie wcześniej, jeżeli tylko posiadamy takie umiejętności.
Deklaracja PIT-37 jest najpopularniejszą deklaracją podatkową składaną w przypadkach, gdy pracownik albo przedsiębiorca rozlicza swe źródła dochodów rocznych. Aby oddać deklarację prędko, możemy zrobić rozliczenie PIT przez internet.

Ciekawią Cię informacje na ten temat? To bardzo dobrze, ponieważ mamy polecany wpis (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/wronki/), który zawiera jedynie informacje, których aktualnie wymagasz.

W tamtym miejscu odnajdziemy wszystkie rady, aby wypełnić takie oświadczenie bez najmniejszych pomyłek. Jeżeli uzyskujemy wyłącznie przychody zwolnione z podatku, w tym czasie nie składamy jakiejkolwiek deklaracji. Jeśli rozliczamy pozarolniczą działalność gospodarczą sami, jesteśmy odpowiedzialni za obliczenie oraz opłacenie należnego podatku dochodowego.

Można się rozliczać wspólnie z małżonkiem. Jeżeli Twój partner prowadzi działalność opodatkowaną wedle skali to nie można by rozrachować się razem z nim oddając deklaracje PIT-37. Wtedy niezbędna jest deklaracja PIT-36. Wspólne zeznanie jest także wykonalne, kiedy Twój partner ma miejsce zamieszkania w Unii Europejskiej, pod warunkiem, że osiągnął dochody podlegające opodatkowaniu na terenie naszego kraju. Deklarację PIT-37 składa osoba samotnie wychowująca potomstwo jak kawaler, wdowa.

Tego typu zeznanie jest dostępne, kiedy wychowujesz dziecko małoletnie, bez względu na jego wiek, jeśli otrzymuje zasiłek (zobacz zasiłek dla bezrobotnych 2019) pielęgnacyjny albo rentę socjalną. PIT-37 można by wypełniać na własną rękę albo uzupełnić ją przez internet przez obecne w tamtym miejscu przeróżne programy mogące pomóc w takiej czynności.