Piekarnik do zabudowy – wartościowe porady pomogą ci w podejmowaniu decyzji

przez | 17 maja 2022
Metoda zaaranżowania kuchni jest uzależniona przede wszystkim od jej powierzchni. O ile w mniejszej kuchni nie można pozwolić sobie na zbyt wiele rozwiązań, o tyle w większej jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i naturalnie – budżet. Jednym z głównych pytań, które stawiamy sobie podczas planowania tego pomieszczenia, jest sposób ulokowania piekarnika. Nadzwyczaj chętnie wykorzystywanym obecnie rozwiązaniem są piekarniki do zabudowy. Na które z nich się zdecydować, aby cieszyć się podjętą decyzją?

meble-bogart.pl/kuchnia-c-43-43.html

Autor: Laurel L. Russwurm
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to szukać pośród urządzeń nadających się do zabudowy, to znaczy samodzielnych, niepołączonych z płytą grzejną. Płyta do gotowania, np. płyta indukcyjna, może być wówczas zamocowana w zupełnie innej części kuchni, razem z okapem – kliknij tutaj. Tutaj dobrze jest zaznaczyć, że zwłaszcza godny uwagi jest okap teleskopowy, z ruchomą szufladą, jaka zwiększa powierzchnię absorbującą zapachy oraz wilgoć. Wracając do piekarników – dwa zasadnicze rodzaje to piekarniki gazowe i elektryczne, jakich jest o wiele większy wybór – . Szczególną uwagę należy zwrócić na zużywanie energii, toteż najlepiej jest wybierać sprzęt w klasie energetycznej A. Istotna jest też pojemność piekarników – im większa rodzina bądź im częściej przyjmujemy gości, tym większy rozmiar urządzenia powinniśmy kupić. Małe piekarniki to około dwadzieścia trzy l, największe zaś sięgają nawet dziewięćdziesiąt l. Piekarnik w związku z powyższym trzeba wybrać przed zamówieniem zabudowy, aby nie okazało się, iż jego zainstalowanie nie będzie możliwe, bo na przykład zabrakło nam 1-go cm oraz nie zmieści się we wnękę. Oferowane dziś piekarniki mają niejedną funkcję, m.in. grill, grzałki dolne oraz górne, termoobieg, pieczenie parowe, rozmrażanie czy mikrofala. Z tego względu warto jest skrzętnie przemyśleć, które funkcje będą dla nas najbardziej przydatne oraz na podstawie odpowiedzi na to pytanie podjąć końcową decyzję. Zawsze korzystniej jest mieć więcej ( montaż klimatyzatora przenośnego ) funkcji, niż za mało, gdyż coraz częściej i chętniej eksperymentujemy w kuchni, wypróbowując nowe dania.

Dekoracje kuchenne

Autor: Danny Bollinger
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując piekarniki możesz mieć na uwadze różne firmy, a jedną z nich jest firma Gorenje. To znana marka, która jest specjalistą w produkowaniu urządzeń wymaganych w każdym gospodarstwie domowym. Dobrze jest o niej pamiętać i znaleźć piekarnik, który odzwierciedli wszystkie nasze wymogi.