Niezbędne ABC. Serwisowanie komputerów i urządzeń elektronicznych w naszej firmie

przez | 26 lipca 2021
To nieistotne, czy prowadzimy wielka firmę, czy małą firmę, jeśli nie jesteśmy w gronie uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia z konieczności stosowania kasy (w zależności od wypracowanego obrotu), powinniśmy prowadzić ewidencję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Taka kasa, jako dodatkowy, szalenie istotny element wyposażenia przedsiębiorstwa, powinna być serwisowana regularnie.

serwis komputerowy

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowy przegląd kasy fiskalnej powinien być wykonany nie później niż 2 lata od poprzedniego przeglądu (albo fiskalizacji kasy fiskalnej). Lecz są serwisanci, którzy dają opcję przeprowadzania serwisu co rok i wychodzi na to, że jest to opcja korzystniejsza finansowo niż przegląd dwuletni. Trzeba uważnie przestrzegać terminu przeglądu, bowiem jego niedotrzymanie traktowane jest jako niewłaściwe prowadzenie księgi kasy co może skutkować obciążeniem kary za wykroczenie skarbowe. Ponieważ nie jest to rzecz, o jakiej myśli się każdego dnia, fajnym pomysłem jest umieszczenie na kasie karteczki z dokładną datą kolejnego serwisu. Ponadto, spora część kas fiskalnych informuje o obowiązkowym przeglądzie samodzielnie. Czasem również serwisant informuje dzwoniąc, sms-owo albo drogą mailową właściciela kasy, iż kasa fiskalna musi zostać poddana przeglądowi. Jeśli mamy na wyposażeniu również drukarkę fiskalną, którą należy przejrzeć, pomocny jest serwis komputerowy. Osoby serwisujące zwykle naprawiają drobne usterki od ręki, lecz jeżeli będzie konieczność zabrania sprzętu na dłużej, istnieje taka opcja, że serwis komputerowy będzie w stanie wypożyczyć nam na jakiś czas urządzenie zastępcze. Oczywiście, sporo zależy od tego, czy pilnie potrzebujemy danej rzeczy.

Porównaj –strefakas.pl

kasa fiskalna
Jeżeli sprzętu mamy sporo, dobrze jest pomyśleć o jednym serwisancie, który jest w stanie przejrzeć je wszystkie naraz – kasę, drukarkę fiskalną, maszynę wielofunkcyjną czy komputer. W ten sposób zaoszczędzimy czas i powierzymy nasz sprzęt konkretnej osobie, jaka przyjdzie do naszej firmy na dzień czy 2.