Kupujemy akcesoria do naszej kuchni

przez | 7 marca 2022
Naczynia marki Silit z powłoką Silargan®

Autor: Silit
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Mamy już meble kuchenne oraz sprzęt agd do nowego mieszkania, a teraz pora zastanowić się nad wyborem ważnych dla każdego wielbiciela dobrej kuchni elementów wyposażenia. W tym celu trzeba odwiedzić sklep, który oferuje ekskluzywny sprzęt AGD, by do wymarzonej kuchni zakupić wyposażenie, które nie tylko będzie cieszyło oko, ale okaże się praktyczne i bezproblemowe w codziennym gotowaniu. Na pociechę dodajmy, że wybór tego typu sprzętu jest obecnie ogromny.

Garnek na lataBez względu na to, czy posiadamy płytę elektryczną, indukcyjną czy tradycyjną kuchenkę gazową, podstawą dobrej kuchni są odpowiednie garnki (np. garnki z kolorowego żeliwa) do przygotowani potraw. Tu niezawodne są garnki żeliwne, które pod tym względem przewyższają garnki teflonowe, że są trwalsze i lepsze dla zdrowia. Dobry garnek żeliwny właściwie pielęgnowany może być nam pomocny kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Oferta firm specjalizujących się w produkcji tych garnków jest ogromna, wiele garnków ma uchwyty przystosowane do używania ich w piecyku kuchennym oraz nienagrzewające się (taką pokrywkę możemy chwycić bez rękawicy) oraz wewnętrzną warstwę adhezyjną, zabezpieczająca przed uszkodzeniami. Garnki żeliwne nadają się również do mycia w zmywarkach, gdyż zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej. Kupując garnek do płyty indukcyjnej, musimy to zakomunikować sprzedawcy, bo muszą być one ferromagnetyczne. W gotowaniu wody nieodzowne są czajniki, zarówno tradycyjne, ze stali nierdzewnej z gwizdkiem, jak i elektryczne.

Arsenał nożownikaŻaden fan gotowania nie wyobraża sobie przyrządzania potraw bez dobrych noży. Od razu polecamy kupić cały ich zestaw, bo nie ma noża uniwersalnego, który nadawały się do krojenia wszystkich składników dania. Optymalny zestaw liczy ok. 5 sztuk, a w wersji rozszerzonej nawet 20, lecz zakładamy, że posiadając 5-7 noży damy sobie już podczas krojenia radę. Wybierajmy noże ze stali nierdzewnej, najlepiej wraz ze stojakiem lub ceny odkurzaczy centralnych blokiem, który jest niezwykle praktyczny, bo łatwo sięgnąć po nóż podczas krojenia składników potrawy. Zaopatrzmy się przy okazji wdobrą deskę i ostrzałkę. Sklep z ekskluzywnym AGD najłatwiej znaleźć w Internecie, wklepując w wyszukiwarkę np. frazę: noże garnki żeliwne. Wiele sklepów stacjonarnych ma swoje odpowiedniki w Sieci i to tylko od nas zależy, czy zdecydujmy się na zakup online, czy będziemy woleli wziąć nasze wyposażenie kuchenne do ręki i ocenić ich wykonanie.