Jak kupić dobry model telewizora czyli krótka charakterystyka oferowanych obecnie w sprzedaży urządzeń i technologii.

przez | 19 czerwca 2022
Telewizory to jedno z najczęściej używanych urządzeń elektronicznych w większości domów. Do niedawna jeszcze w salonach prężyły się dumnie ogromne telewizory kineskopowe, lecz postęp technologiczny sprawił, że całkowicie zostały one zastąpione przez nowe urządzenia. Cechą charakterystyczną obecnych telewizorów jest to, że są one płaskie, dzięki czemu bez problemów można się je postawić na niedużej szafce albo powiesić na ścianie. Znacznie zmieniły się także możliwości technologiczne, kineskopy ze szkła zostały zastąpione nowoczesnymi matrycami, które dają dużo lepszą jakość obrazu.

telewizor marki Samsung

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym sprzedawane dzisiaj w sklepach samsung telewizory posiadają bardzo dużo dodatkowych funkcji, o których starsi bracia tylko mogli marzyć. Standardem powoli stała się już możliwość podłączenia do internetowej sieci, czy funkcja Smart TV, a oprócz tego rozdzielczość full HD, umożliwiająca oglądanie rosnącej ilość programów nadawanych w takim formacie. Znacznie zmalały również ostatnimi czasy ceny, dzisiaj całkiem przyzwoity telewizor LG można kupić już za mniej niż dwa tysiące złotych, jakiś czas temu ceny były za taki sprzęt znacznie wyższe. Najlepsze rozeznanie w cenach można znaleźć tutaj – .

kot oglądający tv

Autor: JKehoe_Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na rynku boje ze sobą toczy parę odmiennych technologii. Najpopularniejsze nadal są telewizory LCD, ich głównym plusem są niskie ceny i zużycie energii. Bardzo dobrze nadają się do zwykłego, codziennego oglądania, jednak parametrami obrazu będą nieco odstawać od swoich konkurentów. Dużo lepszą jakość obrazu mają wersje plazmowe, w nich klienci przede wszystkim cenią bardzo dobre odwzorowanie czarnego i dobre kąty widzenia, jak np. tu – .

Ten typ odbiorników telewizyjnych bardzo dobrze nadaje się do oglądania dynamicznych filmów i relacji sportowych, bo nie występują w nim problemy ze smużeniem obrazu. Jednym z najchętniej wybieranych na rynku producentów z tej grupy urządzeń jest samsung, jego urządzenia są wysoko oceniane przez konsumentów.

Bez zwlekania zerknij tutaj (https://www.tvk.pl/pakiety/) – to naprawdę okazja dla każdego miłośnika tematu, który w tym miejscu przestawiamy. Ta informacja na pewno da ci do myślenia.

Kilka lat temu pojawiła się na jakiś czas kolejna technologia, czyli 3D, mogło się wydawać że zdobędzie ona ogromną popularność, ale konsumenci niezbyt chętnie ją przyjęli i powoli odchodzi w zapomnienie.