W jaki sposób zakupić najlepszy sprzęt AGD do zabudowy?

przez | 23 sierpnia 2022
Wybrać odpowiedni sprzęt agd do zabudowy to często prawdziwa zagadka. Przed kupnem ważne jest dokładne poznanie własnych potrzeb i możliwości. Ważne jest bowiem aby sprzęt agd do zabudowy był przemyślanym zakupem, aby służył Ci latami.

Sprzęt AGD

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
W dzisiejszych czasach okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, podobnie jak chłodziarka czy piekarnik. Musi być nie tylko dobrze zainstalowany, ale i dobrany. W sklepie internetowym jest bogata oferta producentów krajowych jak i zagranicznych. Produkty takie jak okapy zrobione są z przeróżnych tworzyw, dostępne w wielu kolorach i kształtach.

Okap może pracować na dwa sposoby. Jako pochłaniacz nie jest podłączony do ciągu wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Wówczas zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów zatrzymujących tłuszcze oraz substancje zapachowe, następnie już czyste powietrze wydmuchiwane jest znowu do kuchni. Może również pracować jako wyciąg. Wówczas podłączony jest do kanału wentylacyjnego. Ważne, że aby okap spełniał swoją funkcję, powinniśmy do pomieszczenia dostarczyć odpowiednią ilość świeżego powietrza. Z reguły wystarczy otworzenie drzwi całoszklane lub okna.

Generalnie każdy okap, może pracować równie dobrze jako pochłaniacz lub jako wyciąg. W jaki sposób będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i technicznych możliwości. Decyzja o wyborze nowej lodówki do zabudowy powinna być dokładnie przemyślana.

Autor: Zelmer

Jest to sprzęt jaki będzie nam służyć wiele lat a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie powinna być przypadkowa. Na początku należy sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Pierwszorzędne z nich to jak wiele osób będzie używało lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nowy sprzęt. Ważny jest również tryb życia jaki prowadzą użytkownicy. Przede wszystkim czy jadają w domu czy też poza domem. Nie ma sensu kupować dużej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, którego używają tylko dwie osoby. Aczkolwiek dla kilkuosobowej rodziny malutka lodówka bez zamrażalnika to za mało.

Jedne z najważniejszych rzeczy na które powinnaś zwrócić uwagę przy kupnie lodówki to: pojemność, klasa energetyczna, funkcja oddzielnych agregatów, funkcja non frost, funkcja automatycznego odszraniania i funkcja automatycznego odszraniania, klasa oraz zdolność zamrażania, zewnętrzny panel sterujący, wymiarylodówki i inne funkcje dodatkowe.

Jeśli nie gustujesz w widoku sterty brudnych naczyń a ręczne zmywanie jest dla Ciebie udręką i stratą czasu i przy tym zależy Ci na oszczędności wody i energii, kupno taki jak zmywarka do zabudowy to dobra decyzja.

Zmywarka do kuchni to nie są zmarnowane pieniądze, a wręcz przeciwnie – duża oszczędność energii, wody, a co najważniejsze naszego czasu. Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, która zwróci Ci się bardzo szybko w postaci zmniejszonych rachunków za wodę i prąd. Dużo mniejsze zużycie wody niż w trakcie ręcznego zmywania, w związku z tym mniejsze zużycie prądu. Nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie, który można przeznaczyć na dużo bardziej przyjemne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Autor: Mastercook

Produkty takie jak piekarniki do zabudowy stały się bardzo popularne. Kuchnie elektryczne do zabudowy można stosować w domach i mieszkaniach, w których brakuje instalacji gazowej. Zyskują one swych zwolenników także dzięki różnorodnym funkcjom, jakie oferują, a także dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymywaniu czystości niż kuchnie gazowe. Uważa się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Jest tak rzeczywiście, jednak, jeżeli zakupi się odpowiednie urządzenie, a także przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się prawie niezauważalna.

Piekarnik elektryczny daje dużo więcej możliwości niż piekarnik gazowy. Firmy wyposażają piekarniki w różne funkcje, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie kuchni. Najważniejsze funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i grzałki górnej pozwala na najbardziej tradycyjną metodę pieczenia. Piekarnik nagrzewa się zarówno z dołu, jak i z góry, pozwala tym samym na równomierne pieczenie ciast, chleba czy innych potraw. Ważną funkcją jest termoobieg tzn.

Wejdź na mój serwis! Tam oczekuje na Ciebie kolejna fantastyczna dawka rzetelnych artykułów na powyższy temat. Nie pożałujesz!

równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może dodatkowe funkcje jak opiekacz, grill. Ma wtedy możliwość opiekania i grillowania potraw takich jak mięso, ryby czy kiełbasa. Idealnie sprawdza się także w trakcie przyrządzania tostów i zapiekanek, czy w fazie końcowej pieczenia np. pizzy. Opiekacz można ustawiać razem z grzałką górną, co przyspiesza pieczenie. W trakcie zakupu kuchni elektrycznej powinno się zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo. Praktycznie każdy model posiada podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, sprawia to, że ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się zbytnio. Na rynku znajdziesz również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być specjalna dźwignia lub odpowiedni sposób usytuowania rączki.

Minimalizm w kuchni

Autor: Franke
Źródło: Franke

Przy wyborze sprzętu takiego jak płyta gazowa czy płyta elektryczna mamy wiele możliwości. Czeka nas kolejne podjęcie ważnej decyzji.

W kuchniach gazowo – elektrycznych płyta jest zazwyczaj tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych gdzie jeden lub dwa palniki są zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć wygodne rozwiązanie. Pozwala to na gotowanie zarówno na gazie jak i na płycie elektrycznej i zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, jeśli jedno ze źródeł zasilania zostanie odcięte, np. podczas awarii.

Płyty elektryczne są zazwyczaj płytami ceramicznymi, niezwykle rzadko są to płyty żeliwne.Powoli one wychodzą już z użycia w kuchniach. Gotując na płytach ceramicznych należy przestrzegać podstawowych zasad, a mianowicie dobierać rozmiar naczynia do wielkości palnika, a także używać naczyń z płaskim dnem. Można również wyłączać pole do grzania chwilę przed zakończeniem gotowania – utrzyma ono wtedy i tak swą wysoką temperaturę. Korzystanie z powyższych wskazówek pomoże w bardziej oszczędnym użytkowaniu kuchni.

Wejdź jeszcze na Serwisie