Jakim sposobem da się polepszyć stan powietrza w domowych pomieszczeniach, zalety klimatyzatorów i oczyszczaczy.

przez | 2 listopada 2021
Od jakiegoś czasu bardzo popularna w domach i mieszkaniach zaczyna być klimatyzacja. W autach jest już standardem, a w biurach i mieszkaniach powoli zdobywa coraz większą popularność. Trudno się zresztą temu dziwić, jeżeli jest ona zwyczajnie praktyczna. W dużej mierze popularność jej wynika z tego, że zmienił się sposób budowania, duże okna ze szkła powodują szybkie nagrzewanie się wnętrz, więc do zapewnienia odpowiedniego komfortu pracy niezbędne będzie użycie odpowiednich układów.

klimatyzator

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
Lecz rola klimatyzacji nie będzie się kończyć tylko na funkcji chłodzenia. Tak samo ważne jest również to, że bardzo dobrze radzi sobie ona z zapewnieniem właściwej wilgotności otoczenia, dzięki czemu polepsza się komfort w czasie przebywania w pomieszczeniu, ale ma to również duży wpływ na zdrowie. Za to zimą klimatyzatory Blaupunkt mogą z powodzeniem służyć do grzania pomieszczeń, co interesujące przy takim trybie działania ich zużycie prądu będzie trzy razu niższe, niż zwykłych elektrycznych piecyków – klimatyzatory będą jedynie służyć do utrzymywania temperatury i wilgotności wnętrza, za to nie będą mieć żadnego wpływu na to jak jest czyste. No chyba że od strony negatywnej, w sytuacji, gdy układ nie był od dawna konserwowany i będzie zawierał mnóstwo grzybów i bakterii. Jeżeli chce się mieć bardziej czyste powietrze w pomieszczeniu, w przypadku niektórych uczuleń jest to wręcz konieczne, to można wykorzystać oczyszczacz Daikin. Urządzenia takie doskonale radzą sobie z wyczyszczeniem powietrza ze wszystkich niepożądanych rzeczy, typu grzyby, bakterie, roztocza czy drobinki kurzu.

Mogą one również odfiltrowywać i eliminować różne zapachy, które pojawić się mogą w mieszkaniu. Oczyszczacze działają w podobny sposób co odkurzacz, to znaczy wciągają powietrze i klimatyzacja z montażem aleklima i przepuszczają je przez specjalne filtry. Zobacz tu. Tyle że przy oczyszczaczach filtry te mają dużo większą dokładność, bo ich podstawowym zadaniem jest zatrzymywanie nawet tak niewielkich elementów jak miniaturowe zarodki grzybów i bakterie.