Co masz w swoim gospodarstwie domowym? Czy psioczysz na niedobór, pragnąłbyś więcej? Czy raczej jesteś szczęśliwy?

przez | 23 lutego 2022
Co każdy z nas powinien posiadać? Na to pytanie nie jest łatwo znaleźć odpowiedź, gdyż każdy ma inne upodobania i odmienne wymagania, a także oczekiwania. To, co dla jednego będzie po prostu standardem, dla innej stanie się czymś dodatkowym, czymś co niekoniecznie było w planie. Takie różnice w zakresie posiadania możemy zaobserwować na każdym kroku, w każdej kulturze, pod każdą szerokością geograficzną. A jak to wygląda u nas?

sprzęty małego AGD

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle można usłyszeć zdanie, że tam, gdzie zamieszkuje dużo bogaczy spotkamy też znaczny odsetek biedy. Oczywiście, ta opinia jest mocno naciągnięta, ponieważnawiązuje do realiów wybranychkrajów. Lepiej pasuje to do państw rozwijających się, gdzie pogoń za bogactwem, nieustanna żądza powiększania swojego majątku sprawia, iż te różnice wydają się znacznie wyraźne. W krajach rozwiniętych jest za to bardzo silna klasa średnia i to do niej raczej dobijają ludzie z ambicjami. Jednak, taki podział nie jest łatwy do zrozumienia, jeśli nie przyjrzymy się przeszłości danego kraju.

My skupimy się na naszym kraju, w którym nigdy w zasadzie nie było klasy średniej, bo jak się mogła rozwinąć, kiedy mieliśmy rozbiory, wojny, powstania i inne historyczne wydarzenia, które zabierały całą energię pokoleń. Nie mieliśmy szans jak Anglicy czy Szwedzi tworzyć klasy średniej, bo ciągle musieliśmy radzić sobie z innymi problemami.

Odczuwasz niedosyt informacji na czytany temat? Wejdź na nową stronę i tam oczekuje na Ciebie inne istotne opracowanie (https://gmsystem.pl/blog/jak-przejsc-na-solid-edge-2020/) tej sprawy.

Niestety, nie byłotakiej możliwości. Obecnie żyjemy w państwie niepodległym, więc jest szansa, że taka klasa się ukształtuje. Niemniej, są inne trudności – jak brak zatrudnienia czy kłopoty demograficzne, które są coraz ważniejsze. Niemniej, warto zdać sobie sprawę, że widać u nas zalążki kształtującej się klasy ludzi, których stać na coraz więcej (propozycje sprzętu małego AGD: mopy parowe na

Może nie są to żadne bogactwa, ale przeciętny Polak może sobie pozwolić na komfortowe wyposażenie mieszkania, telewizor, sprzęt AGD (przykładowo: pralki i suszarki do zabudowy), wakacje przynajmniej raz w roku i podstawowe potrzeby, jak zakup artykułów spożywczych. To oczywiście podstawa, które z roku na rok powinno być bardziej satysfakcjonująca dla większości osób. Miejmy nadzieję, że tak będzie, gdyż apetyt rośnie w miarę jedzenia, a nasze państwo zrobiło ogromny krok w stronę lepszego życia. Teraz trzeba starać się faktycznie o jeszcze lepsze wskaźniki gospodarcze, które będą miały wpływ na nasze życie.