Gniazdo poczwórne oraz gniazdo satelitarne jako obowiązkowe elementy domowej elektryki

przez | 22 czerwca 2022
Odpowiednio rozmieszczona sieć elektryczna jest gwarancją wygodnego korzystania ze obecnych w domu urządzeń elektrycznych. Istnieje sporo rozmaitych odmian gniazdek, niektóre z nich są fakultatywne, ale są i takie, które koniecznie należy mieć w domu.

gniazdko elektryczne

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
Tym, bez czego nie istnieje żadna współczesna kuchnia, jest gniazdo poczwórne.

Czy wymagasz następnej dawki tego typu publikacji przedstawianych w równie wygodny sposób? Nic trudnego – kliknij tu – zalecamy ten link (www.it-solve.pl/software-house-bydgoszcz/).

Sprzęty AGD, jak lodówka, czy piekarnik, są podpinane jednorazowo i do nich można założyć tradycyjne gniazdko, natomiast sytuacja, w której małe urządzenia musimy bez końca przepinać, byłaby naprawdę drażniąca. Miejsce na cztery wtyczki to rozwiązanie funkcjonalne, a przy tym atrakcyjne wizualnie. Dzięki jego zastosowaniu w pomieszczeniu kuchennym, w wygodny sposób skorzystamy z blendera, czajnika, czy maszynki do mielenia. Takie scentralizowanie źródła prądu w kuchni przyspiesza również przyrządzanie posiłków – nie musimy przemieszczać się po całym pomieszczeniu, aby użyć poszczególne urządzenia.http://www.rfid.zone/co-to-jest-rfid-2/ (sprawdź)W pokoju dziennym z kolei niezbędne jest gniazdo satelitarne, które pozwala odbierać sygnał satelitarny z anteny. Zanim je zainstalujemy, rozważmy, w której części pomieszczenia najlepiej to zrobić – kabel, biegnący przez cały salon, nigdy nie wygląda estetycznie.

Gniazdko elektryczne

Autor: Tristan Schmurr
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie, jak wszelkie inne typy gniazdek, tak również gniazdo poczwórne dostępne jest w odmiennych modelach. Wybrane warianty różnią się od siebie nie tylko sposobem ułożenia kontaktów, lecz również sposobem montażu. Wyróżniamy gniazda natynkowe i podtynkowe. Należy przy zakupie zadbać o bezpieczeństwo, lepiej wybierać gniazda z uziemieniem, a jeżeli będą nabywane do wnętrz, w których narażone mogą być na dużą wilgoć, jak toaleta, czy pomieszczenie kuchenne, rozsądnie jest zaopatrzyć się w gniazdo przeciwbryzgowe, czyli z dodatkową klapką, chroniącą przed dostaniem się wody do układu. Jeżeli chodzi o gniazdo satelitarne, należy rozważyć, czy wystarczy nam jedno, czy też chcemy zainstalować ich więcej. W przypadku instalacji jednostkowej musimy nabyć gniazdo końcowe, w przypadku większej ilości gniazd, montujemy gniazda przelotowe, a jedno z nich musi być końcowe. Zanim udamy się na zakupy, dobrze jest zapoznać się z dostępnymi informacjami, albo zasięgnąć opinii eksperta, ponieważ instalacja elektryczna to coś, co zakłada się raz i pełnić swoje zadanie ma przez wiele lat.