Piękne filmy przy pomocy kamery do sportów ekstremalnych.

przez | 14 marca 2022
Każdy z nas niekiedy staje przed niejakim wyzwaniem. Tak samo bywa gdy zdecydujemy się na skok na bungee bądź ze spadochronu. Zachodzi wówczas przełamanie jakichkolwiek barier strachu. Są to tak zwane sporty ekstremalne. Za pewne, gdy podejmiemy się tego wyzwania będziemy chcieli mieć pamiątkę z tego wydarzenia.

GoPro Hero 4 Silver Teardown

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Dotąd takie wyczyny mogły być uwieczniane na zdjęciach. Natomiast w dobie tak dobrze rozwijającej technologii, zapoczątkowano zastanawiać się czy nie warto byłoby uwieczniać owego wydarzenia w postaci filmu. Chodzi o film, jaki zostałby nakręcony przez skaczącego. Jednak utworzenie owej kamery graniczyło z cudem, gdyż musiała być to kamera doskonałej jakości z racji błyskawicznie zmieniającego się widoku. Dodatkowo nie powinna być to kamera utrzymywana przez sportowca (jak to może byc w typowej kamerze) oraz kamera przypinana na ubiorze. Tak powstała nowoczesna kamera sportowa. Dodatkowo zaistniały w sprzedaży nowoczesne drony zaopatrzone w kamery, jakie mogą również zapisywać t www.gohero.pl/3dr-iris-plus-gimbal-goproiej znany z tych akcesoriów jest dji phantom, jaki jest wielowirnikowym multikopterem. Jego podstawowymi atutami jest bardzo dobrze połączona budowa całego pojazdu, śmigła samokontrujące, jakie mają za zadanie unormowanie punktu samolotu oraz unowocześniony komputer pokładowy, który umożliwia na przemieszczanie się pojazdu w sytuacji, kiedy stracimy zasięg pilota sterującego.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com

Dana sytuacja może się wydarzyć w momencie, gdy oddalimy poza zasięg pilota, kiedy stracimy bezpośrednią widzialność pojazdu bądź zwyczajnie w przypadku, gdy zużyją się nam baterie w pilocie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż już nie musimy się martwić, że zgubimy nasz pojazd poprzez nieuwagę. W pojazdach pilotowanych wyjątkowo często przytrafiało się, iż właściciel tracił swój pojazd przez utratę zasięgu.

Podsumowując: kamera sportowa wykorzystywana jest coraz częściej przez fanów mocnych wrażeń. Stosują ją sportowcy skaczący na bungee, ze spadochronu czy amatorzy ekstremalnych zjazdów rowerowych oraz snowboardzistów. Dzięki używaniu takiego sprzętu możemy te jakże majestatyczne przeżycia utrwalać oraz powracać wspomnieniami gdy tylko będziemy chcieli.