Fotografia ślubna – mara nocna, czy cudowne wspomnienie z wyjątkowego zdarzenia?

przez | 26 lipca 2021
Nastąpił w końcu ten piękny dzień, gdy mężczyzna przykucnął na jedno kolano i wypowiedział słowa, których spodziewa się niejedna kobieta. Rozradowanie wzrosło w dziewczynie, a łzy wzruszenia widoczne były na policzkach. A kiedy decydujący finał? Teraz dopiero zaczyna się latanina.

Młoda para

Autor: Luca Fazzolari
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejne doby po takim zdarzeniu wydają się magiczne. Informowanie najbliższych sprawia, że odczuwamy wszystko raz jeszcze. Jednakże przychodzi ten moment, kiedy powinno się zejść na ziemię i pomyśleć o przygotowaniu jednego z ważniejszych zdarzeń w naszym życiu, a mianowicie ślubu i wesela. Zorganizowanie tego typu imprezy jest związane z zarezerwowaniem księdza, daty ślubu, oprawy w kościele i na sali, organisty, bądź śpiewaczki, orkiestry sukni i wiele, wiele innych wspaniałości. Trzeba przyznać, że te starania niekoniecznie radują już nas tak bardzo. Nierzadko sprawiają wiele problemów, które wprawiają nas w zawrót głowy. Przykładowo, częstym kłopotem jest podjęcie decyzji, czy wydarzenie ma być nagrywane, czy może wystarczy fotograf ślubny jak . Z braku zręczności w przedstawieniu argumentów za i przeciw, zazwyczaj zostają zatrudnieni obaj fachowcy. Niestety, tak naprawdę odświeżanie wspomnień z uroczystości za pomocą filmu można policzyć na palcach jednej ręki. Ewidentnie lepszym rozwiązaniem jest zlecenie zrobienia samych zdjęć. Szczególnie, że ceny usług mogą spowodować u nas napad paniki. Nagranie samego ślubu kościelnego kosztuje ok 1600 zł, a pakiet rozszerzony o zabawę na sali oraz błogosławieństwo w domu panny młodej przedstawia już cenę 3200 zł.

Czy omawiany post jest według Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zainteresuje Cię też to wiarygodne opracowanie – mówi o pokrewnej tematyce.

Wydatek powiązany z pamiątkami fotograficznymi rozpoczyna od ok. 800-900 zł, a jeśli chcemy pakiet deluxe to może on formować się w okolicach 4000 zł. Przypuszczalnie stosując tzw. „full service” opłaty wyniosą nas 7000-8000 zł. Robią wrażenie, a przecież są jeszcze inne obowiązki.

Pani młoda z druhnami

Autor: Rahul de Cunha
Źródło: http://www.flickr.com
Przytrafia się również, że fachowy fotograf ślubny nie jest tak istotny. Możemy znaleźć wiele ludzi zajmujących się fotografią i wykonujących to amatorsko. Z tego powodu, zanim zdeklarujemy się na prędkie pozbycie się pieniędzy, opłaca się na początku poszukiwać możliwości wśród przyjaciół lub w Internecie. Dużo możemy zaoszczędzić.