Fotografowaniem z powietrza zajmie się za ciebie latające auto-roboty

przez | 18 marca 2022
Wizja totalnie zautomatyzowanego świata nie jest już tylko materiałem literackim z Gwiezdnych Wojen. To już nie fantazje, dzisiaj wszystkie dziedziny rzeczywistego świata zmierzają w kierunku robotyzacji. Współczesny marketing wytwarza nieograniczony apetyt na elektroniczne zabawki. Wiadome jest, że bez robotyki nie będziemy umieli w przyszłości egzystować. Jaki jest dzisiejszy stosunek ludzi do automatów? Skądinąd pragniemy, ażeby roboty wyręczały nas we wszystkich sferach życia, ale jednak ogarnia nas paniczny lęk, że nie będziemy mogli pracować i, że roboty zawładną światem. Obawy są bezzasadne.

dron

Autor: Diriye Amey
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nawet maszyny zaprogramujemy na myślenie, to i tak będziemy nieustannie nad nimi mieli przewagę w obszarze uczuciowym. Dlatego, że nie ma jeszcze algorytmu na subiektywne sądy, punktowanie i zdolność do oceny. Totalnemu rozwojowi technicznemu, towarzyszy kierunek budowania maszyn, prostych, bezobsługowych i którym jednocześnie powierzymy najtrudniejsze działania. Po wielokroć, kiedy oglądamy wystawy nowoczesnej robotyki, zachwycamy się możliwościami jej wykorzystania. Słowo dron – zazwyczaj nic nie mówi statystycznemu Polakowi. Od paru lat , w obszarze technologii, mówi się o nieograniczonych możliwościach użycia dronów.

gohero.pl

Autor: Diriye Amey
Źródło: http://www.flickr.com

DJI Phantom, to rewolucyjne rozwiązanie dla firm zajmujących się filmowaniem i fotografowaniem z lotu ptaka, . Drony renomowanej firmy DJI z powodzeniem mogą być zastosowane np. do kręcenia filmów promujących krainę geograficzną, pokazując walory przyrodnicze z powietrza. Multikoptery znajdują swoje zastosowanie w takich branżach jak kartografia, ochrona środowiska a także w zintegrowanych systemach zarządzania kryzysowego albo w działaniach ratunkowych. Aby poszerzyć zasięg działania bezzałogowego statku latającego o niepowtarzalne ujęcia z lotu ptaka lub potykacz ułatwić sobie pracę na wysokościach, mamy opcję rozbudowania drona o kamerę GoPro Hero, -> , monitor oraz tryb transmisji obrazu. Wówczas stojąc twardo na ziemi, możemy cieszyć się obrazem z powietrza i stać się na chwilę prawdziwym pilotem.