Czy na rynku dostępne są drony z wmontowanymi kamerami? Jakie możliwości daje dron 3DR Iris+?

przez | 4 sierpnia 2022
Drony to sprzęt coraz mocniej popularny w naszym kraju. Co roku wprowadza się do sprzedaży nowsze i lepiej wyposażone typy. Dlatego właśnie takich małych urządzeń nie jest mało.

Ktoś, kto interesuje się tym zagadnieniem, z pewnością nie znudzi się.
3dr iris+

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Przykładem bardzo dobrze wyposażonego urządzenia, jakie ma w komplecie wszystkie konieczne funkcje, żeby zrobić zdjęcia lub nagrać filmy, będzie dron 3DR Iris+ – (Zdobądź więcej info). Został tenże dron stworzony poprzez amerykańską firmę, która specjalizuje się w dronach komercyjnych. Jest on wyposażony w kamerę GoPro, jaka gwarantuje rejestrowanie świetnej jakości obrazu. czas lotu takiego sprzętu to około dwudziestu minut. Gdy bateria się wyczerpie to dron wyląduje automatycznie. Możemy także z pomocą tylko jednego przycisku uczynić, że takie urządzenie wróci do miejsca startu.
W trakcie lotu możemy na bieżąco śledzić parametry lotu na przykład jak prędkość, wysokość albo choćby stan baterii. Dzięki temu wiemy, kiedy powinniśmy nasze urządzenie zawrócić, żeby dało radę dolecieć zanim wyładuje się bateria. Ciekawą opcją jest także Follow me, oznacza to tyle, że jeżeli mamy telefon z funkcją GPS, to możemy ustawić opcję śledzenia z lotu ptaka. Urządzenie po ustawieniu takowej opcji będzie nagrywało nas, podążając naszym śladem. Możemy w ten sposób bez używania rąk nagrywać swoją trasę biegową lub jazdę pojazdem z powietrza.
Warto śledzić na bieżąco wszystkie nowości, gdyż dobry sklep z dronami będzie miał sporo do zaoferowania w tej dziedzinie. Jeżeli zależy nam na sprzęcie, który spełni nasze oczekiwania w pełni, to na pewno uda się taki odnaleźć, gdyż wybór jest naprawdę znaczny.