Łóżka piętrowe dla dzieci będą najlepszą alternatywą dla klasycznych łóżek

przez | 17 maja 2022
Okres jesieni i zimy jest dla wielu czasem remontów. Niektórzy nabywcy domków chcą nadążyć z remontami przed świętami, by móc w tym okresie świętowania cieszyć się estetyką czterech kątów.

Wyszukiwane są komody drewniane z szufladami, materac piankowy (zobacz materace piankowe 90×200) czy łóżka piętrowe. W tym artykule będzie podjęta kwestia zakupu piętrowych łóżek do pokoju dziecięcego. Czy warto je zakupić? Oto odpowiedź na to pytanie.

stylowa komoda

Autor: xrayspx
Źródło: http://www.flickr.com

Piętrowe łóżka warto nabyć, gdy istnieje taka potrzeba. Kiedy owa potrzeba istnieje? Wówczas, kiedy lokal mieszkalny posiada malutki metraż lub w czasie jak rodzina wychowuje bez liku dzieci. W takim razie zasadnym wydaje się kupienie piętrowych łóżek i są one wtedy solidną alternatywą dla łóżek klasycznych. Aktualnie na rynku jest bardzo szeroki wachlarz piętrowych łóżek. Tym co je wszystkie obrazuje jest nietuzinkowa praktyczność. W praktyce możemy wyróżnić ich dwa gatunki. Zobacz też

składanie łóżka

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Do pierwszej grupy zaliczyć możemy te łóżka, które służą tylko do nocnego wypoczynku. Najczęściej są dwupoziomowe, ale czasem można także spotkać wyższe. W przypadku dwupoziomowych zaleca się, żeby młodsze dziecko sypiało na niższym poziomie, a starsze na wyższym. Uniknie się w ten sposób sytuacji zagrożenia zdrowia czy życianajmłodszego dziecka, które schodząc z góry może się ześlizgnąć z drabinki i upadając doznać urazu. Te łóżka posiadają co więcej różne rozwiązania zejść. Może to być tradycyjna drabinka, lecz także można spotkać sposoby zejść bardziej kreatywne. Otóż twórcy łóżek piętrowych przekazują co więcej zejścia w formie zjeżdżalni. Jest to nad wyraz rozrywkowy sposób, który może zmotywować dzieci do wczesnego opuszczenia łóżka, co w innych przypadkach może być nader trudne.

Do drugiej grupy zaliczać możemy łóżka, które służą nie tylko do wypoczynku, lecz również do pracy. I w tym przypadku z reguły łóżko jest u góry, a dół jest zajęty przez biurko, przy którym dziecko odrabia zadania domowe czy spędza aktywnie czas wolny. To rozwiązanie również pomaga rodzicom zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju. Powyższe zalety czynią łóżka piętrowe godnymi polecenia, szczególnie wtedy, gdy ma się niewielką przestrzeń domową.