Innowacyjne technologie w życiu codziennym – co należałoby wiedzieć?

przez | 23 września 2021

Dziś wszystko idzie do przodu wraz z postępem technologicznym. To fantastyczne jak logistycznie można rozwiązać niektóre kłopoty dzięki technice. Do tego typu rozwiązań zaliczamy karty zbliżeniowe. Karty te pozwalają na otwieranie wielu drzwi, inne pozwalają na otwarcie bramek obrotowych albo szlabanów na strzeżonych parkingach. Karty bankomatowe również korzystają z tej technologii.

karta kredytowa Visa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim do pewnej sumy można zapłacić za zakupy bez podania pinu, a tylko przez zbliżenie karty do czytnika.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas wpis jest nietuzinkowy? Jeśli tak, to koniecznie zgłąb również zamieszczony tu inny tego typu materiał.

To spore udogodnienie. Pracownicy nie muszą mieć pęku kluczy do kilku pokoi w biurze. Nie trzeb pamiętać pinu i opóźniać szybkości obsługi klientów przy kasie. Karty tego typu wykorzystuje się również w komunikacji miejskiej. Co interesujące też legitymacje studenckie są tworzone właśnie niczym karta zbliżeniowa. Te rozwiązania pozwalają na lepsze wykorzystanie czasu. Mikroprocesor wbudowany w karty zbliżeniowe pozwala na bezdotykowe przekazanie informacji. Karty zbliżeniowe – poczytaj na ten temat.

Logistyczne podejście do miejsc parkingowych

Libra Business Centre

Dziś ciężko jest wyszukać wolne miejsce na parkingu. Bywa, że miejsca mające służyć pracownikom w danym zakładu pracy są zajęte przez pierwszą lepszą osobę. Stąd też firmy postanowiły stworzyć parkingi prywatne. Jednak zamiast rekrutować następnego pracownika montowany jest system do budżetowania parkingowy. Przez urządzenia tego systemu na dany parking można wjechać tylko pobierając bilet lub po zbliżeniu karty upoważniającej – zależnie od systemu. Poza tym systemy parkingowe bywają wyposażone w wyświetlacze led, które informują ile w konkretnym miejscu jest wolnych miejsc na danym parkingu. Jest to szczególnie ważne na parkingach w dużych molochach handlowych. Nie musimy krążyć na poszczególnych poziomach parkingów. To wielkie uproszczenie dla osób mających samochody. Cały system podlega monitorowaniu. System parkingowy pozwala również sprawdzić jaka ilość aut codziennie korzysta z parkingu. Oczywiście firmy mają dopasowaną wielkość bramek do samochodów, które miałyby korzystać z konkretnego systemu. Wiadomo, że na parkingu dla tirów nie będą zamontowane małe bramki jak dla samochodów osobowych.

Podsumowując całość składa się z kilku współpracujących ze sobą elementów. Firmy montujące tego typu systemy przeprowadzają szkolenia dotyczące korzystania z ich produktu. Osobom które chcą dowiedzieć się więcej rekomendujemy witrynę: elektroniczny system kontroli dostępu.