Powszechne wykorzystywanie urządzeń do usuwania wilgoci w wielu dziedzinach przemysłowych oraz gospodarstwie domowym.

przez | 1 września 2022
Urządzenia do usuwania wilgoci są nieodzownym atrybutem wszędzie tam, gdzie istnieje zbyt duża wilgotność, której w żaden sposób nie można szybko zredukować. W związku z tym, osuszacz powietrza powinien znaleźć się w hurtowniach, w których składowane są produkty nieodporne na zawilgocenie a poziom wilgoci powinien być kontrolowany np. w czytelniach, archiwach, w piwnicach i pralniach, stacjach uzdatniania wody, zakładach mięsnych.

Przemysłowe osuszanie powietrza

Autor: andrum99
Źródło: http://www.flickr.com

Osuszacze powietrza mają jedną, podstawową funkcję – wyeliminować w trybie natychmiastowym całkowity zbytek wilgoci z określonego pomieszczenia. Jest niezastąpiony w obszarach popowodziowych, a także w obrębie budowania nieruchomości, np. do błyskawicznego suszenia murowanych ścian. Na rynku pojawia się parę rodzajów urządzeń do suszenia ścian, spośród których wymienia się osuszacze powietrza domowe, półprofesjonalne, specjalistyczne i stosowane w przemyśle.

Klasyfikacja ta została stworzona po uwzględnieniu miejsca przeznaczenia osuszacza powietrza. Osuszacze powietrza domowego typu usuwają skutecznie nadmiar wilgoci z niedużych przestrzeni, równocześnie zapobiegając powstawaniu pleśni i rozprzestrzenianiu się bakterii. Jeśli osuszacz powietrza posiada dobrze działający filtr, niweluje brzydkie zapachy.

Domowe osuszacze powietrza stosuje się w mieszkaniach, miejscach garażowych, spiżarniach, łazienkach, suszarniach i wypożyczalniach książek. Osuszacze powietrza pełnią istotną funkcję w przemyśle spożywczym. Dynamicznie rozkręcająca się branża stawia coraz większe żądania w odniesieniu do technologii.

W czasie procesu produkcyjnego, pakowania, przesypywania czy sortowania materiałów sypkich np.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej informacji na tego typu temat, to kliknij ten odnośnik – jest tutaj bardzo świeża wiadomość (https://rent.mybigday.pl/dekoracje-sufitowe/) w kontekście opisywanej tematyki.

proszków, granulatów, przypraw, cukru i innych surowców nieodpornych na działanie wilgoci, bardzo istotne są właściwe parametry powietrza w pomieszczeniu, w którym przeprowadza się takie zabiegi.

termometr

Autor: Forecaster
Źródło: Forecaster

Osuszacze basenowe, wykorzystywane są różnego rodzaju krytych basenach, tam gdzie nieodzowna jest kontrola wilgotności w pomieszczeniach, aby ochronić przed rdzewieniem i zachować odpowiedni stan techniczny wyposażenia dla użytkowników. Zastosowanie osuszaczy powietrza w halach sportowych oraz siłowniach pozwala na kontrolę wilgotności oraz zagwarantowanie prawidłowych warunków koniecznych do ćwiczeń.