Powszechne wykorzystywanie urządzeń do usuwania wilgoci w wielu dziedzinach przemysłowych oraz gospodarstwie domowym.

przez | 3 września 2021
Urządzenia do usuwania wilgoci są nieodzownym atrybutem wszędzie tam, gdzie istnieje zbyt duża wilgotność, której w żaden sposób nie można szybko zredukować. W związku z tym, osuszacz powietrza powinien znaleźć się w hurtowniach, w których składowane są produkty nieodporne na zawilgocenie a poziom wilgoci powinien być kontrolowany np. w czytelniach, archiwach, w piwnicach i pralniach, stacjach uzdatniania wody, zakładach mięsnych.

Przemysłowe osuszanie powietrza

Autor: andrum99
Źródło: http://www.flickr.com

Osuszacze powietrza mają jedną, podstawową funkcję – wyeliminować w trybie natychmiastowym całkowity zbytek wilgoci z określonego pomieszczenia. Jest niezastąpiony w obszarach popowodziowych, a także w obrębie budowania nieruchomości, np.

Sprawdź mój serwis (balkonytarasy.pl/12-hydroizolacje)! W nim czeka na Ciebie kolejna fantastyczna porcja najlepszych wpisów na ten temat. Nie pożałujesz!

do błyskawicznego suszenia murowanych ścian. Na rynku pojawia się parę rodzajów urządzeń do suszenia ścian, spośród których wymienia się osuszacze powietrza domowe, półprofesjonalne, specjalistyczne i stosowane w przemyśle.

Klasyfikacja ta została stworzona po uwzględnieniu miejsca przeznaczenia osuszacza powietrza. Osuszacze powietrza domowego typu usuwają skutecznie nadmiar wilgoci z niedużych przestrzeni, równocześnie zapobiegając powstawaniu pleśni i rozprzestrzenianiu się bakterii. Jeśli osuszacz powietrza posiada dobrze działający filtr, niweluje brzydkie zapachy.

Domowe osuszacze powietrza stosuje się w mieszkaniach, miejscach garażowych, spiżarniach, łazienkach, suszarniach i wypożyczalniach książek. Osuszacze powietrza pełnią istotną funkcję w przemyśle spożywczym. Dynamicznie rozkręcająca się branża stawia coraz większe żądania w odniesieniu do technologii.

W czasie procesu produkcyjnego, pakowania, przesypywania czy sortowania materiałów sypkich np. proszków, granulatów, przypraw, cukru i innych surowców nieodpornych na działanie wilgoci, bardzo istotne są właściwe parametry powietrza w pomieszczeniu, w którym przeprowadza się takie zabiegi.

termometr

Autor: Forecaster
Źródło: Forecaster

Osuszacze basenowe, wykorzystywane są różnego rodzaju krytych basenach, tam gdzie nieodzowna jest kontrola wilgotności w pomieszczeniach, aby ochronić przed rdzewieniem i zachować odpowiedni stan techniczny wyposażenia dla użytkowników. Zastosowanie osuszaczy powietrza w halach sportowych oraz siłowniach pozwala na kontrolę wilgotności oraz zagwarantowanie prawidłowych warunków koniecznych do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*