Czy przechodzony komputer jest już zupełnie do wyrzucenia? Okazuje się, że nie. Potrzeba trochę ulepszeń, aby uzyskał nową jakość

przez | 27 czerwca 2022
Inwestując trochę pieniędzy, jesteście w stanie tchnąć w waszego starego kompa drugie życie – starczy zamontować odpowiednie podzespoły.

Jeśli nie chcecie zmieniać przeznaczenia wiekowego komputera, ale wciąż korzystać z niego jako z głównej maszyny, powinniście wykonać zorganizowany upgrade sprzętu. Mamy konkretne rozwiązania dla każdego rodzaju sprzętu.

Jak możemy „podrasować” komputer biurowy? Prosty komputer biurowy powinien spełniać jedynie najprostsze wymagania, gdyż nie służy do niczego więcej oprócz pisania, korzystania poczty i wyszukiwania w sieci. Z reguły wystarczy zamontować w nim więcej pamięci operacyjnej – od dwóch do czterech gigabajtów. Jak problemem jest prędkość uruchamiania programów, to wielkie przyspieszenie zagwarantuje montaż małego SSD w rozmiarze 32 GB.

strona wyświetlona na laptopie

Autor: Adam Lehman
Źródło: http://www.flickr.com

Troszkę inna sprawa to komputer multimedialny. Wymagania wobec komputera do oglądania filmów i zdjęć są trochę wyższe niż wobec biurowego peceta. Także tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie 4 GB pamięci operacyjnej. SSD natomiast powinien zagwarantować dość miejsca na aplikacje multimedialne, lecz 64 GB to większa liczba niż dosyć, gdyż do zapisania muzyki oraz filmów starczy klasyczny dysk twardy. Możemy także nabyć niedrogą kartę graficzną normalnej klasy, ponieważ coraz więcej programów stosuje GPU do akceleracji sprzętowej, odciążając w ten sposób procesor główny (CPU).

Na pewno inna sprawa to komputer dla gracza. Komputer dla gracza wymaga mocy, mocy i i to bardzo dużo mocy. Niezbędna będzie dopasowana nowa płyta główna oraz nowa karta graficzna.

Napisaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Na pewno, by nie spowalniać peceta przydatny jest jeszcze napęd SSD (chociażby sześćdziesiąt cztery Gigabajty). Pamiętaj więc, że niekiedy taki komputer jest jeszcze przydatny. Jeżeli takiego rodzaju poszukujesz to sprawdź komputery używane Wrocław.

Komputer marki Apple

Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zaś już Twój sprzęt do niczego się nie przydaje to możesz z niego np. zrobić wentylator. W jaki sposób? Żeby poczuć delikatną świeżość w upalne dni, wcale nie musicie zakupić klimatyzatora. Parę ruchów wystarczy, żeby ze starego wentylatora CPU zrobić stołowy wentylator. Oto co powinniśmy zrobić: odetnijcie koniec kabla USB i uwolnijcie czarny oraz czerwony kabel z izolacji. Takie same kroki powtórzcie w sytuacji wentylatora. W dzisiejszych czasach musicie jedynie połączyć ze sobą przewody i odpowiednio je zaizolować. Wskazówka: nie każdy wentylator będzie działał po podłączeniu do gniazda USB komputera – tu może pomóc jedynie metoda prób oraz błędów.