Jak dobrać żyrandol do swojego wnętrza?

przez | 10 lipca 2022
Żyrandol to coś więcej, aniżeli źródło światła. To ogromnie istotny element mieszkania, który dostrajając się do niego stawia aranżacyjną „kropkę nad i”. Tak jak w razie każdego innego elementu ozdoby mieszkania, musimy umieć dobrać należyty wygląd oraz rozmiar, tak aby osiągnąć korzystny efekt.

Lampa wisząca, żyrandol Lybra

Autor: Maxlight
Źródło: Maxlight

Duży żyrandol, pełen zdobień przytłoczy niewielki pokój dzienny, natomiast prosty, nieduży żyrandol nie sprawdza się w wystawnym pokoju stołowym. Żeby oszczędzić sobie dylematów jak też zawodu, przeczytaj poniższe sugestie. Dowiesz się z nich na co zwrócić uwagę, aby dopasować żyrandol nienaganny do twojego mieszkania.

By obliczyć wielkość żyrandola potrzeba odrobiny matematyki. Na początek zmierz wymiary wnętrza w centymetrach. Każdy z tychże wymiarów podziel na 30. Dodaj uzyskane rezultaty. Sumę pomnóż przez 2,5. Zaokrąglony rezultat jest to sugerowana szerokość twego żyrandola. Jeśli idzie o żyrandol do pokoju stołowego, jego szerokość musi być o blisko 30 cm mniejsza, aniżeli wielkość stolika.

Pamiętaj jednakże, że styl jak też wizualna „ciężkość” żyrandola też wpłyną na jego gabaryt. „Ciężkie” żyrandole wydają się troszeczkę mniejszymi aniżeli te, które wykonane są z drobnych fragmentów. Zawsze korzystniej jest posiadać żyrandol nieco zbyt duży, aniżeli za mały.

Im wyższym jest sufit, tym większa może być wysokość żyrandola.

Jeżeli potrzebne Ci inne tego typu dane na omawiany tu wątek, to bez wątpienia potrzebne Ci to cenne i wiarygodne źródło (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Modul-fotowoltaiczny-full-black-330W-HALF-CUT-35MM-EXE-SOLAR/31958).

W korytarzu jak też pokoju odległość żyrandolu od podłogi musi wynosić co najmniej 210 centymetrów szacując od podłogi do spodu żyrandola. Lampa Dallas (zobacz) w pokoju stołowym natomiast musi wisieć ok. 70 centymetrów powyżej stolika (obliczając do spodu żyrandolu).

W większości przypadków wysokość żyrandolu można dostrajać, np. przez usuwanie ogniw w łańcuchu żyrandola lub przez przemieszczenie ruchomego fragmentu jego „trzonu”.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Żyrandol winien pasować do stylu całego wnętrza. Przykładowo żyrandol Reccagni Angelo (więcej) wykonany z setek lśniących niczym diamenty szkiełek będzie wyglądał koszmarnie we wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym, zaś żyrandole z wentylatorem nie dosyć iż są niezwykle praktyczne świetnie prezentują się w wielu pomieszczeniach w kierunku Vintage. Żyrandole z wentylatorem świetnie mogą sprawdzić się również w pomieszczeniach kafejek jak też restauracji, zapewniają bowiem stosowny klimat jak też temperaturę.