Pokój w hotelu, pomiędzy ergonomią, a wyglądem

przez | 17 maja 2022
Aby mieć zdrowie i powodzenie, powinniśmy robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – mawiają Chińczycy. Tak właśnie ma się sytuacja ze spaniem. Od tego czy dobrze nam się spało, zależy cały dzień, toteż łóżko pełni najważniejsze funkcje w pokoju hotelowym. To łóżko wpływa na opinię gości, którzy mogą polecić hotel innym.

pokój

Autor: Hotel Montecatini Terme
Źródło: http://www.flickr.com

W internecie pierwszą rzeczą obok zapytania o koszt doby hotelowej jest skontrolowanie komentarzy osób odwiedzających hotel na jego temat. A, że gość hotelowy sporą część czasu spędza na łóżku: nie tylko na nim śpi, ale też leży, oglądając telewizję, czyta, czy pracuje na laptopie, warto więc w nie inwestować.

Który model łóżka powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie współgrał z resztą pomieszczeń. Kwestia wyboru właściciela. Jeśli są to rustykalne klimaty warto pokusić się o łóżka drewniane lub kute, zaś podwójne łóżka hotelowe, z wygodnym materacem oraz luksusową pościelą odnajdą się w bardziej klasycznym stylu. Pamiętajmy, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie wyglądało czarująco. Przy łóżku obowiązkowe będą szafki tzw. nocne, które spowodują, że przestrzeń obok niego stanie się jeszcze bardziej przyjemna i „otuli podróżnych swymi ramionami”.

Przyjemną atmosferę w pokoju hotelowym uzyskamy przy pomocy paru niewielkich lampek stojących i kinkietów. Wyposażenie pokoju hotelowego w stylu minimalistycznym należy ograniczyć do minimum, zobacz . Meble powinny mieć subtelną fakturę i wyrafinowaną formę, z tej przyczyny łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie będą się dobrze prezentować.

pokój

Autor: Uetliberg
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój hotelowy powinien wyróżniać się nie tylko funkcjonalnością, ale i stroną wizualną. Słusznie, kiedy jest urządzony w taki sposób, iż nie zawiera niepotrzebnych elementów – tym bardziej jest to ważne, jeśli komplikowałyby utrzymanie pokoju w ładzie. Meble meble do kuchni wrocław hotelowe oraz inne elementy wyposażenia, nie muszą pochodzić od wybitnych projektantów, znaczące jest to, by były w dobrym stanie – zarysowane blaty, czy smętnie zwisające drzwiczki szafek, z całą pewnością nie zrobią dobrego wrażenia na podróżnych.