Błyszczący albo matowy, betonowy albo drewniany – wybieramy doskonały blat kuchenny. Kwestie praktyczne i strona estetyczna

przez | 9 września 2021
Kuchenny blat to bardzo istotna kwestia, ponieważ właśnie przy nim wykonujemy zdecydowaną większość czynności w kuchni. Powinien być zatem solidny i musi być dopasowany do wyglądu całej kuchni.

fotel wiszący

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Poza blatami drewnianymi czy laminowanymi w sprzedaży są ciągle nowe rozwiązania. Dobrze jest poznać ich plusy i minusy, by być w pełni zadowolonym z wybranego rozwiązania i żeby sprawdzało się ono przez wiele lat.
Świetnie, gdyby blat był doskonale dopasowany do wnętrza kuchni, ale głównie trzeba zwrócić uwagę na funkcjonalną stronę wszystkich rozwiązań. Wybierając kuchenny blat przede wszystkim powinniśmy skontrolować jego grubość i sposób montażu. Ważna jest też powierzchnia blatu. Blaty imitujące drewno jakie są matowe będą funkcjonalne – nie widać zarysowań ani śladów palców.

Jeśli sądzisz, że znajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź (https://www.mti-furninova.pl/oferta/sofy-modulowe) do opisywanego problemu i kliknij w link znajdujący się tu.

Poza tym gładką powierzchnię lepiej utrzymuje się czystą. Natomiast lekko porowata powierzchnia blatu lepiej imituje drewno albo kamień. Dokonując wyboru blatu, powinniśmy zastanowić się, który kolor ma mieć blat, żeby kuchnia cieszyła oko oraz żeby chciało się w niej spędzać czas. Jasny odcień powiększa blat, ciemny go pomniejsza.

W prezentowanym tutaj artykule przeczytasz fascynujące informacje, ale upewnij się też, co znajdziesz w najnowszym wpisie (www.i-posciel.pl/). Bez wahania po prostu go kliknij.

Kontrastowe zestawienie, np. ciemny blat i jaśniejsze szafki nada kuchni nowoczesny charakter. Ważna jest także jego głębokość. Blat wychodzący poza linię szafek jest bardzo wygodny. Musimy zwrócić uwagę też wykończenie – blaty imitujące drewno powinny mieć wszelkie krawędzie ściśle pokryte ochronną powłoką.

meble do ogrodu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
mocny blat kuchenny musi być estetyczny i odporny na zarysowania, wysoką temperaturę i wilgoć.

Trzeba zastanowić się także, czy sposób montażu zagwarantje możliwość jego wymiany bez szkody dla szafek.