Myślisz o aranżacji wnętrz? Kilka wskazówek pomoże ci w podejmowaniu korzystnych decyzji

przez | 17 czerwca 2022
Z gustem urządzone mieszkanie jest marzeniem każdej młodej pary. Często już przed ślubem para mieszka wspólnie, ciesząc się własnym gniazdkiem. Gdy zamieszkacie w swoim domu dopiero po ślubie, już przed możecie rozważyć, w jaki sposób chcecie zaaranżować wnętrze.

pokój

Autor: IKEA
Źródło: IKEA
Kilka zaleceń będzie znakomitym wsparciem, by nie czuć się zdezorientowanym oraz z pomysłem urządzić swoje mieszkanie. Najistotniejsze są projekty (polecamy aplus design) wnętrz. Trzeba właściwie rozplanować całą przestrzeń, aby pokoje były funkcjonalne oraz właściwie rozmieszczone. Kuchnia i łazienka są na ogół od razu określone, chyba że stawiamy własny dom i możemy wpływać na wszystko. W przeciwnym razie zostaje nam decyzja co do salonu, sypialni lub gabinetu i pokoju dziecka. Warto jest także znaleźć miejsce na garderobę, aby wszystkie ubrania znajdowały się w jednym miejscu, a my zyskamy dodatkową powierzchnię w pokojach. Drugą ważną kwestią jest wybór stylu, który ma królować w całym naszym domu. Jedni wolą nowoczesny minimalizm, inni z kolei są bardziej tradycyjni i wybierają neutralną, klasyczną kolorystykę. Sprawdźmy, w czym czujemy się najlepiej, oglądając wzorcowe aranżacje m.in. na stronach internetowych, na jakich możemy też wyszukać liczne inspiracje. Styl narzuca również wygląd konkretnych dodatków oraz detali, m.in. faktur materiałów. W tym wypadku najlepiej jest dotknąć interesujących nas tkanin, ponieważ samo przyjrzenie się im na zdjęciach może nie starczyć.

Zweryfikujmy też, jak określona tkanina wygląda w świetle, by nie okazało się, iż ładnie prezentowała się wyłącznie przy delikatnym oświetleniu z lampy ustawionej w rogu pokoju. Poza tym pamiętajmy, iż bez znaczenia od wyboru określonego stylu, zawsze należyty jest umiar. Im mniej przedmiotów i dodatków tym lepiej, ponieważ łatwo jest zastawić przestrzeń. Mieszkanie powinno być funkcjonalne. Jeżeli będziemy kierować się powyższymi wskazówkami, a w dodatku poświęcimy trochę czasu na znalezienie właściwych tkanin i mebli, z pewnością będziemy cieszyć się uzyskanym rezultatem oraz czerpać przyjemność z mieszkania w swoich kątach. Najważniejsze bowiem to czuć się świetnie we własnym domu, a należyta aranżacja wnętrz bez wątpienia się do tego przyczyni. Za każdym razem można także zatrudnić fachowego architekta wnętrz.