Jak interesująco zaaranżować małą łazienkę i optycznie ją zwiększyć?

przez | 17 czerwca 2022
Aranżacja małej łazienki nie zawsze jest bezproblemowa, bo mały metraż może skutecznie nam to utrudniać. Najistotniejsze to pamiętać o tym, żeby bezowocnie nie zagracić powierzchni pomieszczenia, które i tak już jest niewielkie. Należałoby również zastanowić się nad tym, w jaki sposób optycznie powiększyć małe wnętrze łazienki. Biorąc się za aranżacje małych łazienek, musimy dobrać dobre umeblowanie i akcesoria łazienkowe. Zamiast wanny zdecydujmy się na prysznic, który zajmie mniej miejsca.

przydatne informacje

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane jest też zdecydować się na umywalkę z szafką, którą będziemy mogli zastosować na gromadzenie płynów do porządkowania, proszku do prania i innych tego typu rzeczy. Wskazane jest wykorzystać wolne miejsce na ścianie, również tam zdołamy umieścić przydatne, niewielkie szafki, na przykład na kosmetyki do twarzy oraz ciała. Niezbędnym elementem łazienki (sklep z wyposażeniem łazienki) jest także lustro. Jeśli chcemy optycznie powiększyć łazienkę zdecydujmy się na wielkie lustro, zajmujące dużą część ściany.

Będzie przedstawiać się ogromnie efektywnie, a na domiar tego spowoduje, że łazienka będzie wydawać się większa. W małej łazience warto zadbać też o dobrą kolorystkę. Pamiętajmy, iż główną zasadą, o której musimy pamiętać, wybierając odcienie jest to, że jasne odcienie zawsze zwiększają wnętrze, natomiast ciemne je pomniejszają. W małej łazience cudownie będzie prezentować się błękit, jasna zieleń, beż i oczywiście typowa biel. Białe łazienki wcale nie muszą być nudne, wręcz przeciwnie białe łazienki przywodzą na myśl aranżacje skandynawskie, w których decydującym nurtem kolorystycznym jest właśnie odcień bieli – sposoby wystroju białych łązienek.

Do tego nowoczesny prysznic, puchate dywaniki łazienkowe, ładne, duże lustro w oryginalnej ramie i nasza łazienka zaczyna nabierać fascynującego charakteru. Oczywiście nie cała łazienka musi być pomalowana farbą. Część ścian powinno się wyłożyć wykwintnymi płytkami z ciekawym, niebanalnym wzorem. Taka aranżacja na pewno doda naszej łazience jeszcze więcej uroku.