Natrysk czy wanna – wybór sprzętu a styl życia. Społeczne aspekty umeblowania łazienki

przez | 31 października 2022
Wybór właściwego urządzenia do łazienki zależy nie tylko od wielkości naszego mieszkania, ale również od naszych upodobań, a w szczególności od tego w jakim tempie przebiega nasze życie. A zatem prysznic czy wanna oto jest pytanie? Prysznic jest odpowiednim wyborem dla małych łazienek, należy jednak pamiętać, że jeśli mamy wąskie, ale długie pomieszczenie, a w dodatku jest ono zaopatrzone w okno na całą szerokość ściany, rozsądniej włożyć pieniądze w wannę. Prysznic kupują osoby, które z jednej strony cenią sobie szybkość działania, z drugiej mają na uwadze higienę.

więcej informacji

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Jeśli chodzi o limity czasowe to sprawa jest prosta, szybki poranny prysznic każdego obudzi, względy higieniczne to rzecz zgoła inna. Podczas prysznica bieżąca woda spada równomiernie nigdzie nie stojąc, a brodzik kabiny jest łatwy w czyszczeniu. Problem może sprawić jedynie sama kabina (niektóre modele posiadają bardzo wiele zagięć, gdzie może gromadzić się brud i bakterie). W tym przypadku znakomicie sprawdza się odkurzacz parowy, który świetnie dezynfekuje sprzęty. Prysznic wybierają przeważnie osoby pewne siebie, ceniące sobie swój czas. Wanny to akcesoria dla osób, które lubią odpocząć po długim i męczącym dniu.

Pozwalają na relaks i ochłonięcie dla całego organizmu. Ciekawym pomysłem są tu wanny narożnikowe, które świetnie sprawdzają się na niedużych przestrzeniach. Dzięki temu jesteśmy w stanie spotkać je w praktycznie każdym hostelu. Wanny są o wiele trudniejsze w utrzymaniu w należytym porządku i wymianie, natomiast są niezastąpione podczas kąpieli małych dzieci (o wiele prościej umyć potomka w obszernej wannie niż pod natryskiem). Te częściej wybierają osoby spokojne i delektujące się ciszą. Jednak jest

wanna

Autor: Madix
Źródło: Madix

też kilka innych typów.

Rozwiązaniem, które powinno zadowolić osoby nie mogące podjąć decyzji są wanny z wmontowanym prysznicem lub wanny narożnikowe – dowiedz się więcej. Jednak przy instalacji tych sprzętów trzeba właściwie przeanalizować położenie poszczególnych sprzętów w łazience, tak by była ona modna i funkcjonalna. Pamiętajmy, że w łazience powinno znaleźć się miejsce nie tylko dla najbardziej potrzebnych rzeczy, ale też na część naszej osobowości. Nawet maleńka rzecz może nadać temu pomieszczeniu intymnego charakteru, to może być muszelka z ostatniego urlopu lub flakonik ulubionych perfum.

Nasza łazienka sporo o nas może powiedzieć, zaglądając tam możemy ocenić nie tylko to czy dbamy o porządek czy też mamy z tym trudności, ale także jak zarządzamy pomieszczeniem i czasem, czy dbamy o właściwy wystrój łazienki, czy może jest ona dla nas po prostu zwyczajnym pokojem użytkowym. Należy spojrzeć na to pomieszczenie z boku i zastanowić się co moglibyśmy w nim unowocześnić.