W jaki sposób dbać o swe auto?

przez | 6 czerwca 2022
Podróż zadbanym samochodem to czysta rozkosz, nawet jeżeli Twe cztery kółka wyjeździły już swe lata i młodość ich już dawno przeminęła.
Troska o wóz to nie wyłącznie mycie i sprzątanie – to także utrzymanie w sprawności wszelkich podzespołów.

meble kuchenne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jak troszczyć się o auto, żeby posłużyło nam jak najwięcej lat? Pomimo pozorów dbanie o auto nie jest skomplikowane, a tropem będzie systematyczność. Każdy z kierowców musi jeździć na przegląd raz na rok do warsztatu. Powinniśmy wówczas wykonać dogłębny przegląd wszelkich najistotniejszych części – napędu, koła dwumasowego, układu hamulcowego a również amortyzatorów. Jest to istotne nie wyłącznie dla podtrzymania auta w dobrej kondycji, lecz też dla bezpieczeństwa pasażerów oraz kierowcy. Co więcej często prędzej zauważona usterka da się zreperować mniejszym sumptem.
market

Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
O tym, że opony trzeba zmieniać dwa razy w roku – z letnich na zimowe jak też odwrotnie, nikogo nie musimy przekonywać. Jednak wielu kierowców zapomina, iż jeżeli chodzi o gumy identycznie ważne będzie ciśnienie powietrza. Prawidłowe, zatem zgodne z zaleceniami producenta, ciśnienie w kołach jest to gwarancja nie tylko bezpiecznej jazdy oraz lepszego przylegania opony, lecz i mniejszego zużycia paliwa. Kierowca, który dba o swój samochód, regularnie sprawdza ilość płynów, uzupełnia je a także co jakiś czas podmienia te, które się wyeksploatowały.

Żeby radować się dobrze utrzymanym oraz zadbanym czterokołowcem nie wystarczy systematycznie jeździć na myjnię, powinniśmy jeszcze odpowiednio ochraniać lakier. Zabezpieczenie lakieru poprzez zastosowanie kosmetyków Car Jar Ultimate pozwala chronić lakier (sprawdź lakier bezbarwny do drewna) przed szkodliwym wpływem warunków pogodowych.