Jak zadbać o przyrodę?

przez | 10 czerwca 2022
Dziś, żeby być eko, nie musimy zapisywać się do specjalnych zrzeszeń, chodzić na demonstracje czy też wyruszać do państw proekologicznych.
Sam możesz zadbać o to, aby twój budynek, twe otoczenie i rodzina było przyjazne dla środowiska naturalnego.

W jaki sposób? Oto kilka prostych idei, jak oszczędzić nie tylko środowisko, lecz i kilka złotych! Najlepsze w tych regułach jest to, iż może je zastosować każdy, bez względu na wiek, punkt (zobacz galeriaoswietlenia.pl) zamieszkania bądź wielkość zarobków. Rower w miejsce auta. To działa nie wyłącznie na środowisko (albowiem nie wydzielasz szkodliwych spalin swoim czterokołowcem) ale też na kondycję. Ekotorba za każdym razem pod ręką. Jeśli eko torba, to składana jak też zawsze w torebce. Przyjaźń z secondhandem. Oj tak, wiele ciuchów, które obecnie mam w szafie miało już swych właścicieli. I co z tego? Nie dość, że jestem szczęśliwą posiadaczką jedynego egzemplarza to jeszcze płacę za nie grosze! Nieprzekonanym do sklepów z odzieżą używaną polecam wymianę ciuszkami ze znajomymi. Zorganizowanie takiej wymiany ciuchowej to nie wyłącznie bezmiar zabawy lecz również możliwość pozbycia się starych, zbytnio małych, niechcianych przez nas ciuchów, jakie bezcelowo leżą w szafie. Off. Wszystkie Urządzenia, nawet komp czy telewizor, wyłączamy z kontaktu, kiedy nie ma cię w domu dłużej niż jedną dobę.
Umywalka blatowa

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
balkon

Autor: Simon Turkas
Źródło: http://www.flickr.com
naklejki

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Pojemniki na odpady segregowane. Mimo, iż nie przed wszystkimi apartamentowcami stoją pojemniki na papier bądź plastikowe butelki, możemy samemu pofatygować się do skupu oraz sprzedać puszki.

Chociaż mało zarobimy, lecz to naprawdę przysłuży się naszemu środowisku. Ekosprzątanie. W jaki sposób? W miejsce silnych chemicznie środków możesz używać artykułów naturalnych.